השבוע יצא לאור ספרו הראשון (למבוגרים) של היוצר והכותב העפולאי נעם חורב – 'טיוטה של אושר' – ששובר שיאי מכירות בחנויות הספרים. מחר (שישי, 20.9) בשעה 10:00 חורב יגיע למפגש סופר ב-'סטימצקי' (שדרות יצחק רבין 18, עפולה), שם גם יחתום על הספרים באופן אישי ויספר על תהליך כתיבת הספר.

נעם חורב (צילום: אלון ראובני)

נעם חורב, 35, הוא גאווה עפולאית. כנער, חלם לכתוב שירים לכל אמני ישראל. הוא ארז את השירים שלו במחברות, עבר לתל אביב, רץ מהופעה להופעה, ולסיום – היה מחכה כדי למסור את המחברת לידי האמן. ובדרכו הבלתי מתפשרת – זה הצליח.

כיום, חורב הוא יוצר, כותב ופזמונאי – מהבולטים ומהעסוקים בתעשיית המוזיקה. בעשר השנים האחרונות הכתיב את הפסקול עם אין-ספור להיטים, ביניהם: 'מתנות קטנות', 'אישה חרסינה', 'כשאחר', 'אם זאת מלחמה' ו'סתם שני אנשים'.

לצד העבודה עם הזמרים הכי מוכרים במדינה הוא גם כתב ספר ילדים שהפך לרב-מכר ותורגם להצגת תיאטרון מצליחה ('לציונה יש כנף אחת'), כתב שירים למחזמר בהבימה ('אביב מתעורר'), מנהל סדנאות כתיבה מבוקשות והרצאות סולד-אאוט ברחבי הארץ בהן מספר את הסיפורים מאחורי השירים שכתב.

לפני ארבע שנים פתח חורב את עמוד היוצר שלו בפייסבוק. הסיפורים, השירים והאנקדוטות שפרסם שם מלווים המוני אנשים ברגעים משמעותיים בחייהם. קהילת הפייסבוק שיצר היא מהפופולאריות בישראל, ועשרות אלפי עוקבי העמוד הם אלה שגם דחפו אותו לקבץ את כתביו לספר אחד.

'טיוטה של אושר', הוא לקט נבחר מקטעים שפרסם חורב בשנים האחרונות, לצד קטעים חדשים.