אם הייתי נשאר, הפועל הייתה בליגת העל. ירון הוכנבוים. צילום: שרון צוראחרי שהצליחה לאפס את מאזן הנקודות שלה ולמחוק את המינוס, תרצה הפועל פ"ת לעלות מחר (שישי, 16:00) למאזן חיובי כשתתארח אצל אחת הקבוצות המפתיעות ביותר של הליגה הלאומית עד כה, הפועל נצרת עילית. הקבוצה מהגליל מדורגת במקום השלישי עם 12 נקודות ועדיין ללא הפסד אחרי שישה מחזורים, בזמן שיריבתה עדיין תקועה מתחת לקו האדום, במקום ה-15 ואם תנצח, תוכל לפנטז עד טיפוס נוסף בטבלה ואולי אפילו לראשונה העונה תנשום אוויר שלא נושב מתחת לקו האדום.

כדי שזה יקרה, תצטרך הפועל פ"ת להתמודד עם הסטטיסטיקה הרעה, בלשון המעטה, במשחקיה בנצרת עלית. ב-12 הפעמים בהם הצפינה עד הגליל התחתון, היא ניצחה רק פעם אחת, בעונת 2005/6', כשטוטו תמוז דהר ממחצית המגרש וכבש את השער היחיד במשחק. ארבעה משחקים נוספים הסתיימו בתיקו ובשבעת הנותרים ניצחה הקבוצה המקומית. גם במאזן המפגשים הכולל בין הקבוצות, היתרון נוטה לטובת נצרת עילית, שניצחה בעשרה מפגשים, לעומת שמונה של הפועל פ"ת ושבעה משחקים שהסתיימו ללא הכרעה.

בנצרת עילית יפגשו אוהדי הפועל פ"ת כמה פרצופים מוכרים, כמו האקסים גיא דיין, אבי איבגי ואחמד קאסום, כמו גם עומרי לוזון, בלם היריבה העירונית, שהושאל העונה לקבוצתו של מיודע נוסף של הפועל, המאמן ירון הוכנבוים. עבור הוכנבוים, שאמנם העביר רק חצי עונה מוצלחת בהפועל פ"ת, אותה חילץ מתחתית הטבלה והוביל לפלייאוף העליון לפני שתי עונות, אין דין משחק מול הפועל פ"ת, כדין משחקים אחרים בליגה. "הפועל פ"ת זה מקום שעשה לי טוב ונהניתי מאוד מכל רגע במועדון", סיפר הוכנבוים, "התחברתי לקבוצה, לשחקנים ולקהל. היום אני מבין שזאת הייתה טעות גדולה מבחינתי ומבחינת הקבוצה, שלא המשכתי בקבוצה בעונה שעברה. לדעתי, אם היינו עושים זאת, הקבוצה הייתה היום בליגת העל".

עוד התייחס הוכנבוים למצבה של הקבוצה כיום: "חבל שהיא הגיעה למצב הזה והלכה לפירוק, אבל אין מה לעשות, זאת היסטוריה. הם הצליחו להתמודד מקצועית יפה מאוד ומחקו את המינוס מהר מאוד".

ובכל זאת, הוכנבוים מאוד נהנה גם בנצרת עילית ואחרי שהוביל אותה בעונה שעברה לפלייאוף העליון, העונה, בינתיים, הוא ממשיך לעשות חיל עם הקבוצה שידעה לא מעט עונות בתחתית הטבלה בשנים שקדמו להגעתו. "אנחנו מפתיעים את עצמנו", הוא מודה, "יש לנו סגל פחות טוב ויקר מזה של העונה שעברה, מה גם שיובל שוואט, השחקן המרכזי של הקבוצה, נפצע וסיים את העונה עוד בטרם החלה. לא הצלחנו להביא מישהו במקומו, ובינתיים הצעירים כמו גל קטבי ויונתן לוי מפתיעים וממלאים את מקומו. לדעתי, אנחנו הפתעת העונה עד כה".

אתם פייבוריטים ברורים בביתכם.

"אני לא חושב שבליגה הזאת יש פייבוריטית. יש ארבע קבוצות – קטמון, כפ"ס, אשקלון והפועל ר"ג, שהן מעל הליגה מבחינה תקציבית וסגל והשאר הן פחות או יותר באותו סדר גודל של תקציבים וחומר שחקנים. הפועל פ"ת עשתה 11 נקודות מתוך 18 וזה הישג יפה מאוד, בטח ביחס לעובדה שהקבוצה החלה את ההכנות מאוחר. אני עוקב אחריהם בשבוע האחרון וראיתי כמה משחקים שלהם. יש לקבוצה שחקנים טובים, היא התחברה מצוין ועכשיו, כשאין את המינוס בראש, אני בטוח שהרבה לחץ השתחרר והמשחק פתוח לחלוטין".

רוצה למחוק את האפס. מסאי דגו. צילום: עוז מועלם

הפועל פ"ת תשלים היום את הכנותיה למשחק, אליו תגיע בסגל מלא פרט לקשר מור שקד, שנפצע והוחלף במשחק מול הפועל איכסל ולא יהיה כשיר. ההתלהבות סביב המשחק גדולה גם בקרב אוהדי הקבוצה ולראשונה מזה זמן רב יוציא ארגון "החזית הכחולה" הסעה למשחק בעלות של 20 שקלים. הנסיעה בהסעה מותנית בהרשמה מראש בהודעה לטלפון: 054-8021218 והיא תצא מרחבת הספורטן בשעה 13:30.

המאמן, מסאי דגו, מתכונן למפגש לא פשוט. "אנחנו יוצאים לאחד ממשחקי החוץ הכי קשים בליגה, במגרש ביתי וקשה, שגם קבוצה טובה כמו בית"ר ת"א/רמלה השאירה בו את כל הנקודות", אמר דגו, "נצרת עילית עדיין לא הפסידה העונה וזה אומר משהו. אנחנו יודעים שנפגוש יריבה חזקה וקשה כמו כל הקבוצות של ירון הוכנבוים".

על יחסי הכוחות בין הקבוצות אמר מאמן הפועל פ"ת: "מדובר בשתי קבוצות טובות וזה ניכר בצבירת הנקודות של שתיהן. היתרון היחיד שלהם הוא בביתיות. גם כשחקן אני זוכר את "גרין" כמגרש קשה, שתמיד היה קשה לנצח בו. למרות זאת, אנחנו נבוא לנצח כמו שעשינו בכל משחק עד היום".