הפועל עפולה תשחק ביום שישי ב'טדי' נגד אחת הקבוצה החזקות בליגה הפועל קטמון ירושלים. בבירת העמק חולמים על הפתעה וניצחון חוץ שידהים את הליגה. על מנת שעפולה תנצח חלוץ הרכש הבכיר שלה תומר סויסה צריך להיות חד מתמיד.

תומר סויסה (צילום: שרון צור) 

סויסה שהגיע מהפועל רעננה כמחליפו של יובל שוואט, שעזב להפועל נצרת עילית וכידוע נפצע, הבקיע שער אחד בחמש המשחקים בהם פתח במסגרת הליגה. למעשה הוא עדיין לא מספק את הסחורה מבחינת שערים, אך יחד עם זאת הוא עושה עבודה רבה על המגרש, משקיע ומתאמץ.

החלוץ מצדו לא נשמע לחוץ ומסתכל על הצלחת הקבוצה לפני הצלחתו האישית. "תמיד שחקן רוצה לתת מעצמו יותר. ירדתי מליגת העל לליגה הלאומית. זה אתגר חדש בשבילי. לפעמים זה הולך יותר טוב ולפעמים פחות. כרגע באופן קבוצתי זה נראה טוב, בצד האישי זה עדיין לא הגיע לשם. מה שחשוב כרגע זו הקבוצה, אם אנחנו עושים תוצאות טובות זה בסדר, הדרך עוד ארוכה", הסביר סויסה.

במשחק בשישי שעבר נגד הפועל רמת-גן הוחלף סויסה במחצית השנייה וכשירד לספסל לא לחץ יד למאמן אופיר חיים ואף סינן כמה מילים. "בכדורגל יש אמוציות. כל שחקן כדורגל שמחליפים אותו מתעצבן, יכול להיות שהפעם קצת הגזמתי עם התגובה שלי", הסביר סויסה, "הכל עכשיו בסדר זה אחוריי. אני לא בבצורת שערים. בסך הכל שיחקתי בחמישה משחקים. במשחק הקודם נגד בני לוד כבשתי ובמשחק שלפני בישלתי. יש משחקים יותר טובים ויש פחות. מבחינה קבוצתית אני מרוצה. מבחינה אישית אני לא מרוצה".

"כדורגל זה משחק קבוצתי. אז אני עוזר למשוך את ההגנה ובזכות זה שחקנים אחרים מגיעים למצבים", המשיך סויסה להסביר, "אני אישית צריך גם לייצר יותר מצבי הבקעה, אבל כמו שאמרתי כל עוד זה עובד מבחינה קבוצתית אז הכל בסדר. אני מאמין שבסוף העונה נדבר אחרת".

הפועל עפולה כאמור התחילה את העונה לצד הבעיות הכלכליות ולאט לאט נכנסה לתלם עם שני ניצחונות רצופים ושתי תוצאות תיקו. הקבוצה מציגה העונה כדורגל טוב ואיכותי, אך לפעמים גם מציגה דקות של חוסר ריכוז ואיבוד רב של כדורים. סויסה בטוח שלמרות המכשול הקשה בדמות הפעל קטמון, קבוצתו תגיע לטדי במטרה להשיג תוצאה טובה.

"קטמון היא קבוצה חזקה, אבל אנחנו לא מפחדים מאף קבוצה. אנחנו קבוצה מספיק טובה ומאמין שגם נגד קטמון נעשה תוצאה טובה", אמר, "אין קבוצה שהיא מעל הליגה העונה. אנחנו באים בפורמה טובה, ככה שיהיה משחק מעניין. לכל משחק אנחנו באים לנצח".