מאמן הפועל נצרת עילית ירון הוכנבוים מרוצה מפתיחת העונה - מקום רביעי, תשע נקודות, שלוש תוצאות תיקו ושני ניצחונות.

"פתחנו את העונה טוב", אמר הוכנבוים, "בנסיבות שקרו עם ההכנה הלא אידאלית לליגה ועם החסרון של יובל שאוט והעובדה שלא הגיע אף אחד במקומו, לא יכולנו לבקש פתיחה טובה מזו. במשחקים נגד אחי נצרת ורמת השרון נשרקו נגדנו שריקות לא נכונות שהשפיעו על התוצאה לרעתנו. ככה שאם זה לא היה קורה היינו עם עוד כמה נקודות".

ירון הוכנבוים (צילום: שרון צור)

יש לך הסבר לפתיחת העונה הפושרת של גיא דיין?

"העובדה שגיא לא שיחק בגביע הטוטו פגעה בכושר המשחק שלו. נגד איכסאל הוא נפצע בגב התחתון כבר בתחילת המשחק ומאז הוא משחק רק לאחר קבלת זריקה. למרות הכל יש לו כבר שני שערים ובישול".

נראה שהעונה אתה מרבה להחליף את שיטת המשחק. מדוע?

"אחרי העונה שעברה המוצלחת החלטנו שהקבוצה, על מנת לקדם אותה ולהוביל אותה לרמה גבוהה יותר, תשחק בשתי שיטות: 2-4-4 ו- 2-5-3. השיטות האלה מתאימות לקבוצה. אלה שיטות התקפיות. העובדה שהיריב לא יודע באיזו שיטה נשחק ובנוסף היכולת לעבור באמצע המשחק משיטה לשיטה מהווה יתרון שנרצה לממש אותו. בינתיים זה עובד בצורה טובה מאוד".

גיא דיין (צילום: שרון צור)

מדוע החלפת את גל קטבי נגד בית"ר תל אביב/רמלה אחרי שהכנסת אותו כמחליף?

"ברגע שהמשחק נכנס לתוספת הזמן לא היה כבר צורך בשני חלוצים על המגרש. העדפתי להכניס קשר אחורי רענן במקום חלוץ. גל יצא כי הוא פחות הגנתי מאשר חוליו סזאר. בדקות שגל שיחק הוא היה טוב. הוא סיכן פעמיים את השער של היריבה. גל לא הוחלף בגלל היכולת שלו, כי הוא שיחק מצוין, אלא הוא הוחלף כי רציתי לחזק את המערך ההגנתי ולשמור על היתרון שלנו".

יגיע חלוץ בקרוב או רק בחלון העברות בינואר?

"הובטח לי שנחתים חלוץ בתקופה הקרובה במקום יובל שאוט, שמחלים בימים אלה מפציעה קשה. אני רוצה לציין כי אני מרוצה מגל קטבי ומיהונתן לוי ואמשיך לתמוך בהם ולתת להם קרדיט ודקות משחק רבות".