מועדון הפועל נצרת עילית ממשיך לעשות כבוד לכדורגלני העבר שלו. המסורת החלה בעונה שעברה כששחקני העבר, מדור המייסדים, זכו לכבוד ולטקס הוקרה על תרומתם לספורט, למועדון ולעיר. זכו לכבוד בין היתר שלמה אדלר, אריה אקרמן, איז'ו שימלוביץ, ברוך 'בורקה' טבורינסקי, בני סולומון ואלי לוי. יוזם הפרויקט המבורך הוא מנכ"ל המועדון גיל ברעם.

אלישע אוסקר (צילום: יוסי וקנין)

מחר, במחצית המשחק נגד בית"ר תל אביב/רמלה (המשחק יחל בשעה 16:00), ייערך טקס ההוקרה הראשון בעונה זו. המועדון יעניק לקשר העבר עופר 'מונו' רוזן, למגן/קשר אילן אוסקר ולאחיו אלישע את אות ההוקרה על תרומתם רבת השנים למועדון. הטקס יתקיים בהשתתפות ראש העירייה רונן פלוט.

אלישע אוסקר בן ה-46, היה אחד מעמודי התווך של המועדון במשך 12 שנים רצופות. הוא שיחק בעמדת הבלם ונחשב בזמנו לאחד הבלמים הטובים בליגה א' ובצפון כולו. הוא היה שומר בחסד, נחוש, חזק ובלתי מתפשר, כשמשחק הראש המעולה שלו אפיין אותו מאוד. עד היום זכורים "קרבות האוויר" שלו מול מי שנחשבו באותם ימים לשני חלוצים בעלי משחק ראש מצוין - דקל דהאן ממגדל העמק ועמוס אעידן מעפולה.

אוסקר, שנשא את הספרה 12 על גבו, עלה לקבוצה הבוגרת בגיל 18, בתחילת עונת 1990/1991, אז שיחקה הקבוצה בליגה א' תחת נדרכו של דב עצמון, ושיחק בקבוצה ברציפות עד תום עונת 2001/2002. במהלך אותם שנים היה שותף לשתי עליות ליגה – מא' לליגה הארצית תחת המאמן אלי מלדסי ומארצית ללאומית תחת המאמן ירון הוכנבוים.

במהלך שנותיו בקבוצה הבוגרת הפך אוסקר לסמל, שחקן בכיר וגם לקפטן. הוא היה נערץ מאוד בקרב אוהדי הקבוצה וזכה לכינוי 'שחקן נשמה'. יחד עם זאת הוא זכה להמון הערכה וכבוד ממאמניו, מחבריו לקבוצה, מיריביו במגרש וגם מהתקשורת.

מימין: ברוך 'בורקה' טבורינסקי, בני סולומון ושלמה אדלר. קיבלו כבוד בעונה שעברה (צילום: שרון צור)

"לא הייתי במגרש 15 שנה. התנתקתי מכדורגל מתוך בחירה. עקבתי מרחוק על הנעשה בקבוצה. אני מתרגש. יש לי פרפרים בבטן לקראת מחר", אמר אוסקר, "נצרת עילית היתה עבורי בית שני. חלק גדול מחיי ביליתי במגרש ובמועדון הזה. תרמתי את חלקי. אהבתי לשחק עבור המועדון. אני מסופק מהקריירה שלי. העלייה מליגה א' לליגה הארצית עם סגל של שחקני בית היתה התקופה הכי יפה ומרגשת בקריירה שלי. היו גם תקופות שרצו אותי בליגות בכירות, אבל בסופו של דבר תמיד נשארתי נאמן למועדון ולא עזבתי".

מארגן הטקס הוא מנהל הקבוצה שרון סויסה, שבעונה שעברה עשה עבודה מצוינת בלהוציא את הטקסים לפועל.