מחזור הפתיחה של הליגה הלאומית זימן להפועל נצרת עילית משחק חוץ נגד עירוני רמת השרון. על הנייר החבורה של ירון הוכנבוים היתה צריכה לעבור את המשוכה הזו. לא בקלילות, אבל היא היתה צריכה לחזור ל'גרין' עם שלוש נקודות ראשונות.

כמה בעיות נחשפו במשחק של נצרת עילית, העיקרית היא העדר חלוץ בכיר נוסף לצידו של הברזילאי המצוין חוליו סזאר. אם היה כזה ביום חמישי שעבר, אפשר להעריך כי הוכנבוים היה רושם ניצחון במשחק הבכורה.

החלוץ הבכיר הנוסף היה צריך להיות יובל שאוט, שלרוע המזל שלו ושל הקבוצה קרע את הרצועה הצולבת בברך שמאל והושבת, ככל הנראה עד סוף העונה. שאוט היה החלוץ הכי פורה בלאומית בשלוש העונות האחרונות. פציעתו השאירה חלל עצום בהתקפה. למעשה, היא שבשה להוכנבוים את כל התכניות להתקפה חלומית/קטלנית עם משלוש שעל הנייר נראה מבטיח – גיא דיין, חוליו סזאר ויובל שאוט.

יובל שאוט בביתו אחרי הניתוח (צילום: אלבום פרטי)

כרגע המחליפים של שאוט הם שחקנים צעירים בוגרי קבוצות נוער – גל קתבי ויהונתן לוי. הם מוכשרים ואיכותיים, אבל הם עדיין צעירים ואי אפשר לצפות מהם להיכנס לנעליים הגדולות שהשאיר שאוט. התכנית המקורית היתה שהם יהיו מחליפים ראשונים, חלוצים משלימים, שיוכלו להיכנס ולהביא את הפוטנציאל שלהם לידי ביטוי בלי שיהיה עליהם לחץ להוכיח את עצמם במהירות, ללא זמן התאקלמות, שבוע אחרי שבוע.

מאז ששאוט נפצע לקבוצה היה מספיק זמן כדי להביא לו מחליף ראוי. נעשו ניסיונות. לא מרחו את הזמן, אבל בשורה התחתונה הקבוצה התחילה את העונה עם התקפה לא מאוזנת ולא מספיק חזקה.

ירון הוכנבוים. התכנית השתבשה (צילום: שרון צור)

 בשבועיים האחרונים הצוות המקצועי פנה לשחר הירש ולחלוצים אחרים. אפילו רועי עטר, גיבור ההישרדות מלפני שתי עונות, הוצע לקבוצה. אך כרגע המועמד הכי רלוונטי הוא דובב גבאי. המנהל המקצועי רועי כהן משקיע שעות רבות כדי להביא את גבאי ל'גרין'. השאלה מתי זה יקרה? בנצרת עילית צריכים לקחת בחשבון אפשרות שגבאי יכול פתאום לחתום בקבוצה אחרת. ואז מה יהיה?

בלי חלוץ בכיר נוסף יהיה קשה לקבוצה לעמוד בשאיפות ובמטרות של העונה הזו – פלייאוף עליון ושלבים מתקדמים בגביע המדינה. כל משחק בלי חלוץ בכיר לצד הברזילאי מחלישים את הקבוצה, אלא אם הכישרונות הענקיים  לוי וקתבי יתפרצו פתאום בכל העוצמה.