שרון סויסה. "הסגל נבנה לאט ובחכמה" | צילום: שרון צור

מטבע הדברים הצוות שעומד בראש הפועל נצרת עילית, המכונה 'הטריו' (גיל ברעם, רועי כהן וירון הוכנבוים) זוכה למרבית החשיפה סביב העשייה במועדון, אך לעיתים צריך לתת גם קרדיט לאנשים שעובדים קשה מאחורי הקלעים ועושים ימים כלילות עבור הקבוצה כמו מנהל הקבוצה שרון סויסה.

הקבוצה נמצאת בימים אלה בהכנות לעונה הבאה וסויסה מציין כי הוא מרוצה עד כה מבניית הסגל ומאמין שיש לקבוצה פוטנציאל גדול השנה לעשות קפיצת מדרגה. "אני חושב שהשנה בניגוד לשנה שעברה שמיהרנו והחתמנו כל מי שהיה פנוי בשוק, הסגל נבנה לאט לאט ובחכמה", אמר סויסה, מגן ימני בעברו, שגדל בנצרת עילית ואף היה שחקנו של הוכנבוים כשזה אימן לפני כ-20 שנה בליגה א' בהפועל כפר כנא. "גם עכשיו שחסר לנו כמה עמדות אנחנו לא ממהרים ומחפשים את השחקן הנכון בסבלנות".

במהלך הפגרה עשתה נצרת עילית חיזוקים מינוריים ולמעט הרכש הנוצץ יובל שואט והברזילאי המצויין פדרו, שעדיין לא חתם בקבוצה, לא הגיע רכש משמעותי במיוחד. סויסה דוחה את הטענות שהחיזוק הדל נעשה עקב חוסר בתקציב. "אני חושב שההישג הכי גדול שלנו הוא שהשארנו את רוב הסגל, שמרנו על 80% מהסגל ואני חושב שזה יותר חשוב לשמור על המשכיות מאשר להביא שחקנים חדשים. בתוספת נגיעות כמובן לאיפה שצריך חיזוק", אמר.

כשסויסה מדבר על הישג מבחינתו, הנחתת יובל שוואט הקיץ ב'גרין' זו הבשורה הכי טובה שיכלה לקרות בקבוצה השנה ומתייחס אליו כאל שובר שיווין משמעותי בליגה. "יובל יכול רק לשדרג אותנו, הוא גולר ואלה דברים שהיו חסרים לנו. זו העברה מצויינת גם מבחינת רכש לחדר הלבשה, הוא מאוד מחובר ומאוד חיובי. כאלה שחקנים אנחנו צריכים בחדר הלבשה".

בדומה לשואט, כוכבה הגדול של הפועל עפולה שרצה להתאוורר במקום אחר, אותו תהליך עבר גם ג'ניה ברקמן קפטן וסמל הקבוצה שעזב להפועל כפר-סבא. סויסה שהיה מקורב מאוד לברקמן שמח בשבילו על המעבר, אך יודע שהאבידה של הבלם היא מכה קשה עבור האדומים.

"שיחקנו נגד כפר סבא השבוע במשחק אימון והיה לי מוזר מאוד לראות אותו בירוק. זה לא התחבר לי וגם צבט לי קצת בלב. אבל אין מה לעשות זה הכדורגל, אני מאוד קרוב אליו וידעתי כמה הוא רצה לנסות למצות את הפוטנציאל שלו במקום אחר. הרבה שואלים: 'אם הוא לא עבר לליגת העל אז למה הוא עזב?', אבל הבנאדם רצה להתאוורר, הוא הרגיש מיצוי ואפשר להבין אותו. אני יכול לאחל לו רק בהצלחה ואני מקווה בשבילו שיסיים כמה שיותר גבוה, אבל מקום אחד מתחתינו רק", אמר סויסה.

יובל שאוט | צילום: שרון צור

כאמור עקב הקיצוץ בתקציב נצרת עילית לא הצליחה לארגן השנה יציאה למחנה אימונים בחו"ל, אך מנהל הקבוצה המסור מאמין כי הצוות המקצועי והשחקנים יצליחו להתגבש.

"זה כמובן קרה לא מרצון, אלא משיקולים כלכליים. אנחנו מעדיפים שלשחקנים יהיה את כל התנאים להצליח מאשר לצאת למחנה אימונים", אמר, "אנחנו עושים הכנה מספיק טובה גם בארץ. דואגים לעשות אימונים כפולים כמו מיני מחנה ואני מאמין שהעובדה שאנחנו לא יוצאים למחנה זה לא משהו שיפגע בנו בהמשך, למרות שזה כן משהו חשוב בעיקר לגיבוש. כולם קיבלו את זה בהבנה".

על החיבור שלו עם 'הטריו' מודה סויסה כי הוא נהנה לעבוד איתם: "חלוקת העובדה מתחלקת בין כולם, כל אחד עושה את התפקיד שלו וכיף לעבוד איתם. אני באמצע ביניהם מגשר ועושה את העבודה שלי. אנחנו גם חברים ומאוד מגובשים ואני חושב שרואים את התוצאות גם בחדר ההלבשה וגם מסביב".

סויסה למי שלא יודע חי ונושם את נצרת עילית והכדורגל מגיל 9 . "מאז שאני זוכר את עצמי אני בכדורגל, התחלתי לשחק בנצרת עילית מגיל 9 ומבחינתי שהגעתי לפה בשנה שעברה זו סגירת מעגל לכל מה שעברתי. שיחקתי בהפועל בנצרת עילית עד הבוגרים, לאחר מכן עברתי למכבי נצרת עילית שהייתי הבעלים שלה גם וברגע שחזרתי לפה להפועל וקיבלתי תפקיד במועדון הרגשתי שזו סגירת מעגל בשבילי מהרגע שהתחלתי פה כילד", אמר סויסה בהתרגשות והמשיך, "כל מי שמכיר אותי יודע שכדורגל בשבילי הוא משהו אחר. הכל נעשה באהבה וחיוך. אני בא לאימונים בכיף והזמן טס לי, זה בית בשבילי. לכל אחד יש את התחביב שלו אחד הולך לגלוש, אחד לדוג, בשבילי כדורגל זה משהו מעבר".