צילום: אבי רביבו

האם יש אוהד כדורגל באזור שלא התגעגע למשחקים המסקרנים/טעונים בין עירוני טבריה להפועל עפולה? או בין הפועל נצרת עילית לטבריה?

מי שלא התגעגע? שיקום. באמת, שיקום ויגיד שהמשחקים נגד הקבוצה, שמהמגרש שלה נצפה הנוף הכי יפה בארץ, לא היו מעניינים.

דוגמא קטנה לפיקנטיות שיכול לייצר משחק בלאומית בין נצרת עילית לטבריה. מאמנה המוכשר של טבריה אילן סויסה הוא בן נצרת עילית, גדל ושיחק בה בעבר. ובנוסף, אח שלו שרון הוא מנהל קבוצה בנצרת עילית. מה יותר פיקנטי מזה?

כמי שמלווה את הכדורגל באזור כבר מעל שני עשורים דעתי היא שטבריה חסרה לעפולה ולנצרת עילית. נוכחותה רצויה כי בקבוצה הזו יש קסם, בעיקר בגלל האנשים המיוחדים שמנהלים אותה. טבריה היא קבוצה שמייצרת עניין סביבה ולקראת המשחקים נגד יריבותיה מהאזור.

הגעגועים, לפחות שלי, למפגשים בין טבריה לעפולה ונצרת עילית הן בגלל שיש במשולש הזה היסטוריה של מאבקים ספורטיביים קשים, מרים, כואבים ועבור אלה ששיחקו בהם גם לבלתי נשכחים.

דני אסולין, יו"ר עפולה, עד היום זוכר את המשחקים נגד טבריה במגרש 'וולפסון' עליו השלום. היה אחד כזה בסוף שנות ה-80 שאסולין לא שכח כי הוא הסתיים במכות בין השחקנים.

ואם נשים לרגע את הרומנטיקה בצד בתכל'ס, טבריה צריכה להיות בלאומית ומהרבה סיבות. זו עיר של כדורגל, יש לה קהל מצוין, לא חסרים בה כישרונות ומי שמנהל אותה הם אנשים שהכדורגל זורם להם בגוף, אנשים חיוביים כמו זוהר יצחק ושמוליק ברז'יק.

צילום: אבי רביבו

ועוד דבר בימים אלה נבנה בעיר אצטדיון חדש. שאפו לראש העירייה יוסי בן דוד שדחף ליישום הפרויקט.

מחר טבריה בגמר מחוזות ליגה א' נגד מכבי 'קביליו' יפו. תעלו ותנצחו – אנחנו מחכים לכם בליגה הלאומית.

בהצלחה.