גיא דיין. גם מנהיגות (צילום: שרון צור)

הקשר גיא דיין נמצא בעונת שיא בקריירה. בגיל 32 הוא פורח במדי הפועל נצרת עילית כשחקן בעל ההשפעה הגדולה ביותר על החלק ההתקפי של הקבוצה מ'גרין'. לכולם היום ברור מדוע המאמן ירון הוכנבוים והמנהל המקצועי רועי כהן כל כך התעקשו להחתים את היהלום מבית שאן בקיץ 2017.

דיין ניצב בתום העונה הסדירה בראש טבלת מלך השערים של הליגה הלאומית עם 13 שערים. הוא כבש שער נוסף במסגרת גביע המדינה. נתון מדויק כמה שערים בישל אין, אבל ההערכה היא כי היה מעורב בלפחות עוד 10 שערים שכבשה הקבוצה, ואולי אפילו יותר. הוא למעשה נמצא בעונת השיא שלו מבחינת מספרים וכמובן השפעה על הקבוצה בה הוא משחק.

מספר 10 של נצרת עילית הוא אחת הסיבות המקצועיות מדוע נצרת עילית של העונה היא קבוצה שונה מזו של השנים האחרונות. הוא למעשה הרכש הכי איכותי, יעיל ודומיננטי שנחת ב'גרין' זה הרבה שנים. מעבר לשערים ולבישולים הוא מנהיג, מקצועי וחברתי, שדורש מכל מי שמשחק סביבו להיות ווינר.

דיין. אחד הבועטים הגדולים בדורו (צילום: שרון צור)

תרומתו למשחק של נצרת עילית התבטאה בין היתר גם בכדורים נייחים, בעיטות עונשין וקרנות, עם רגל השמאל הנדירה שלו (לדעת רבים גיא דיין הוא אחד משלושת הבועטים הטובים היום בכדורגל הישראלי) שלרוב יצרו מצבי הבקעה ברחבת הקבוצה היריבה, מסירות עומק חכמות לחלוצים, שינויים בקצב המשחק ולעיתים גם משחק לחימה במרכז המגרש.

בעונה הזו יזכרו לדיין גם את אחד השערים היפים שנכבשו העונה בכדורגל הישראלי. ב-18 בדצמבר 2017, במשחק החוץ של נצרת עילית נגד הפועל תל אביב, כבש דיין שער מחצי מגרש. שער שבהחלט יכול להתחרות על השער היפה העונה בליגה הלאומית.

מי שמכיר את דיין יודע שהוא לא מסתפק רק בפלייאוף העליון ומבחינתו הוא יעשה כל כדי למשוך את חבריו לנסות להשיג את המקום השני והכרטיס לליגת העל. 

דיין. איכותי ויעיל (צילום: שרון צור)

מנכ"ל הקבוצה גיל ברעם והמנהל המקצועי רועי כהן עשו נכון שכבר בינואר החתימו אותו לעונה נוספת. זה היה מהלך חכם, שכן אחרי עונה כזו המניות שלו הן ההשקעה הכי טובה בשוק.

"גיא עושה עונה פנטסטית ויש לו חלק מכריע בהצלחת הקבוצה. המספרים כמובן מעידים על כך", אמר המנהל המקצועי רועי כהן שלו יש חיבור מויחד עם דיין, "גיא הוא גם בחור מקסים ואני שמח שהוא חתום לעונה נוספת וימשיך להיות חלק מאיתנו".