צילום: שרון צור

מועדון הפועל נצרת עילית ערך היום (שישי) במחצית המשחק נגד הפועל תל אביב טקס הוקרה לאחד מגדולי הכדורגלנים של המועדון בכל הזמנים חלוץ העבר 'המלך' שלמה אדלר. 

כ-1,500 אוהדי הקבוצה הריעו היום לחלוץ האגדי, מספר 10 הבלתי נשכח, כשעלה למשטח הדשא לקבל את התשורה מהמועדון - תעודת הוקרה וחולצה אדומה עם הספרה 10 ממסוגרת.

ראש העירייה רונן פלוט, שמאז שנבחר הנחיל בעיר מסורת של כיבוד העבר ומורשתו, יחד עם מנכ"ל המועדון גיל ברעם, המנהל המקצועי רועי כהן, הקפטן ראובן גל, מנהל הקבוצה שרון סויסה, והבעלים של הקבוצה בעבר אבשלום 'אבוש' נוריאל העניקו לאדלר את התשורות.

שבחים שאדלר מקבל בכתבה במוסף הספורט של עיתון ידיעות אחרונות ב-13 בינואר 1980

חלוץ העבר היה נרגש מאוד והודה לכולם. הוא עלה לדשא יחד עם בנו ונכדו. ביציע הריעו לו בני משפחתו שהגיעו למשחק לבושים בחולצות מיוחדות עם הספרה 10 ותמונתו של אדלר.

אדלר היה חלוץ ענק. אלה ששיחקו איתו טענו כי הקדים את זמנו בגלל היכולת שלו לנתח מהלכי משחק. הוא זכה לכינויים כמו 'גאון כדורגל', 'פנומן' ו'מכונת שערים'. אך הכינוי הגדול שהוענק לו על ידי האוהדים ביציעי העץ של האצטדיון לפני 40 שנה היה 'המלך'. הם נהגו לשיר לו: 'שלמה אדלר הוא המלך'.

צילום: שרון צור

ואכן הוא היה מלך הכדורגל הבלתי מעורר של נצרת עילית. עד היום הוא זוכה להערצה ענקית מקרב השחקנים שיחקו איתו ואוהדי הקבוצה.  

אדלר היה שותף לשנים הגדולות של המועדון בסוף שנות ה-70 ובתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת. ימי הרנסנס הבלתי נשכחים, חלקם בליגה הארצית, אז הליגה השנייה.

עונת השיא של אדלר, שבעקבותיה מדינה שלמה רדפה אחריו, הייתה בעונת 1979/1980, העונה הראשונה של הקבוצה אי פעם בליגה הארצית. אדלר היה אימת ההגנות והבלמים וסיים את העונה הזו עם 35 שערים. 

צילום: אבי רביבו