מאמן הפועל עפולה החדש, שלומי דורה, יעמוד היום למבחן ראשון ב'דרבי' מול הפועל נוף הגליל שייערך באצטדיון בעילוט בשעה 19:00 בערב. עפולה מגיעה למשחק הזה עם הגב לקיר בידיעה שהפסד יעמיק עוד יותר המשבר העצום שקיים בקבוצה מתחילת העונה.

דורה יודע כי מצפה לו משחק לא פשוט מול קבוצה שמגיעה במומנטום מצוין לאחר שישה משחקים ללא הפסד, אך מקווה לקחת שלוש נקודות ראשונות העונה במטרה לצאת לדרך חדשה ולנסות להוציא את עפולה ממעמקי הטבלה.

שלומי דורה (צילום: עוז מועלם)

"נוף הגליל במשחקים האחרונים התחברו ורשמו תוצאות יפות. כמובן שלפי היחס בטבלה הסיכויים של נוף הגליל טובים משלנו, אבל הקלישאה אומרת שעל הנייר המשחק מתחיל ב-0-0", אמר דורה בראיון לאתר 'מיינט העמק', "בסופו של דבר אנחנו באים למגרש שלא קל לשחק בו. תנאי המגרש בעילוט הם רעים מאוד וקשה לפתח בו משחק. אז אנחנו גם מתכוננים לסוג משחק כזה בו מי שיהיה יותר ממושמע ונחוש הוא זה שינצח. כרגע אנחנו בעיקר רוצים להוציא נקודות ולא משנה באיזה דרך. אמרתי לשחקנים שבשני המשחקים הקרובים אנחנו נצטרך לייצר נקודות לאו דווקא דרך כדורגל, אלא בעיקר עם מוטיבציה ורוח לחימה וברגע שנייצב את הקבוצה גם היכולת תגיע".

המאמן מכיר מקרוב את קרבות התחתית ויודע היטב את המלאכה. הוא הצליח להשאיר בעבר את עכו בליגת העל וכך גם עשה עם קריית שמונה, אך אין ספק שההגעה לעפולה היא הימור גדול מבחינתו מכיוון שהמצב אצל העפולאים מורכב מאוד ומעבר למצב בטבלה גם כל המערכת נמצאת בסחרור אחד גדול מתחילת העונה.

"זה אתגר שלא התנסיתי בו בעבר אולי הכי גדול בקריירה שלי. אומנם הייתי בהישרדויות בתחתית אבל בליגת העל ולא בליגה לאומית. ראיתי את התכנון קדימה והבנתי שאם נצליח להישאר בליגה אפשר לעשות בעפולה דברים יפים וללכת קדימה וזה בהחלט קרץ לי", הסביר דורה מדוע בחר להיענות להצעה של עפולה והוסיף: "יש לי חוזה בעפולה לעוד עונה. אם הקבוצה תרד נצטרך לעשות חושבים לעונה הבאה, אבל אני בכלל לא חושב על סיטואציה כזו. המחשבה היא חיובית, להישאר בליגה ובעונה הבאה לבנות תלכיד שירוץ בצמרת של הליגה הלאומית".

אתה מאמין שהסגל הקיים יכול להשאיר את הקבוצה בליגה?

"אני חושב שחומר השחקנים לא תואם את המצב שהקבוצה נמצאת בו ובהחלט יש עם מה לעבוד. זה שהמצב הוא קטסטרופלי ויש לנו רק 3 נקודות זה נכון, אבל אני חושב שכל הקבוצות שנמצאות בסביבה שלנו כמו לוד, אחי נצרת ואשקלון נמצאות פחות או יותר באותה רמה".

דורה אומנם העביר סך הכל שני אימונים מאז שהגיע אבל אומר כי בהחלט כבר הספיק להתרשם כי יש דברים לשפר: "ממה שראיתי באימונים הראשונים צריך קצת לייצב ולכוון אותם. צריך לעבוד עם השחקנים על דברים בסיסיים שלא היו קיימים לפניי כמו משמעת טקטית ומשמעת קבוצתית. הקבוצה לא כל כך עומדת נכון על המגרש ואלה דברים שעבדתי איתם במעט שהיה לי. יש לנו שני משחקים לעבור ואחר-כך יהיה לנו שלושה שבועות לעבוד, למצוא את החיבור הנכון ואת ההרכב הנכון בתקווה שנעלה על דרך המלך".

אחד מהשינויים שדורה בחר לעשות עם היכנסו לתפקיד המאמן זה החלפת הצוות המקצועי בדמותם של מאמן הכושר, שרון כץ כמו גם מאמן השוערים, אריק שמואלי. על ההחלטה הזו אומר המאמן:  "אני חושב שזה לגיטימי שמאמן חדש שמגיע מאמין באנשים שלו. אין לי כמובן שום דבר נגד אריק או שרון. גם שפיטרו אותי ממקומות אחרים האנשים החדשים שהגיעו באו עם הצוות שלהם. בינתיים אף אחד לא הלך לשום מקום ונראה איך זה יתפתח".

מתוכנן מחנה אימונים במהלך הפגרה?

"כן אנחנו בודקים מקומות. יש הרבה מקומות שהם בשיזרוע עכשיו ואין מגרשים. אבל אני מאמין שבסופו של דבר נצא למחנה כי זה חשוב מאוד גם מקצועית וגם חברתית".