הדיבורים המתחזקים על ליגת העל וצירופו של עופר ורטה (שחקן ברמה גבוהה) הובילו לאי שקט בחדר ההלבשה ב'גרין'. חלון העברות שיפתח בינואר מתקרב בצעדי ענק ושחקני נצרת עילית מבינים שחלקם עלול לקבל הודעת שחרור או במקרה הפחות גרוע יישארו, אבל מעמדם כשחקני רוטציה ישתנה.

ירון הוכנבוים. רוצה לעלות ליגה (צילום: שרון צור)

הרעשים שבקעו מחדר ההלבשה, כלומר חששם של כמה שחקנים מפני ינואר, הגיעו לאוזניו של מאמן הקבוצה ירון הוכנבוים והם ממש לא היו לרוחו. לכן, ביום חמישי באסיפת הקבוצה הוכנבוים דיבר בפני שחקניו על הסיטואציה שנקראת 'ינואר', נאום שזוכה עכשיו לכינוי 'נאום החתולות'.

"יש פה כמה חתולים, או כמו שאומרים בירושלים 'חתולות' שהתחילו ליילל", אמר הוכנבוים לשחקניו, "אף אחד לא חסין. גם לא אני כמאמן. אם אני לא אביא תוצאות לכולם ברור מה יהיה המעמד שלי".

'נאום החתולות' של הוכנבוים נמשך מספר דקות. במהלכו גם סיפר הוכנבוים לשחקניו איך כשאימן את הפועל עכו בליגת העל חודש אחרי שההנהלה רדפה אחריו לחתום לעונה נוספת, היא פיטרה אותו בעקבות שורה של כישלונות. 

עיקרו של 'נאום החתולות' אחד – העברת מסר לשחקניו שרק הטובים יישארו על הרכבת הנוסעת שנקראת הפועל נצרת עילית. בתוך זה העביר הוכנבוים מסר נוסף – עדיין לא התקבלה שום החלטה לגבי אף אחד ושיש עוד מספיק משחקים כדי שכל אחד יוכיח שהוא ראוי וצריך להמשיך.

בנאומו הוכנבוים גם הביע את עמדתו הנסתרת – מינימום שינויים בסגל. כלומר, יש לחזק ולצרף שחקנים שיוסיפו איכות, אבל אם כל מי שנמצא יוכיח לו שהוא מספיק טוב להתמודד בצמרת ולעזור לקבוצה לעלות לליגת העל, השינויים יהיו מזערים. כלומר, מעמדו של אף אחד לא יפגע.

האם דבריו של הוכנבוים, מאמן שרוצה לעשות היסטוריה בנצרת עילית, יעבדו? האם שחקניו הבינו את המסרים?

בתוך כך צריך גם לחדד את מה שקורה לאחרונה ב'גרין': 'נאום החתולות' של הוכנבוים, הגיחות הדחופות של המנהל המקצועי רועי כהן לחיפה ולמרכז ודריכת המערכת של המנכ"ל גיל ברעם מצביעים על הרצון של המועדון לסיים את העונה הזו עם עליית ליגה.