הפועל נצרת עילית ניצחה את הפועל עפולה בדרבי הגדול של האזור בתוצאה 0:2. כבשו לאדומים מ'גרין' הבלם אלון נצר והקשר אוהד רבינוביץ.

חוגגים (צילומים: שרון צור)

זה היה ניצחון שכולו לב ונשמה. נצרת עילית עלתה למשחק חבולה ופצועה, ללא המנהיג שלה הקשר גיא דיין ושני החלוצים גל קעטבי וחוליו סזאר הפצועים. בנוסף, החלוץ יהונתן לוי עלה לשחק כשהוא לא כשיר ב-100 אחוז. כך גם המגן השמאלי אלי בלילתי שעלה לשחק פצוע.

ירון הוכנבוים מאושר

עפולה, יריבה איכותית עם חלק קדמי מצוין, פתחה את המשחק טוב, אך החמצה גדולה של תומר סויסה השאירה את נצרת עילית במשחק. במחצית השנייה נצרת עילית היתה טובה יותר, נחושה ומדויקת והגיעה למספר רב של הזדמנויות. השער לזכות המארחים היה באוויר במשך דקות ארוכות ולבסוף זה קרה - אלון נצר כבש בנגיחה מבישול מושלם של אלי בלילתי. השער השני נכבש בתוספת הזמן מרגליו של אוהד רבינוביץ אחרי התקפה מתפרצת מושלמת.

אלון נצר חוגג את שער הבכורה בנצרת עילית

הניצחון החזיר את הקבוצה של 'הטריו' - גיל ברעם, רועי כהן וירון הוכנבוים - למקום השלישי (20 נק') והיא עכשיו רחוקה נקודה אחת בלבד מהפועל כפר סבא (21 נק'). 

כאמור זה היה ניצחון שכולו לב ונשמה. שחקנים, שאינם שחקני הרכב, התעלו על עצמם והציגו יכולת מצוינת כמו אוהד חזות, עומרי לוזון ואופק פישלר. שני הפצועים ששיחקו יהונתן לוי ואלי בלילתי השקיעו מאמץ גדול והקריבו את גופם למען הצלחת הקבוצה. השוער אבי אבגי הצטיין עם כמה הצלות מדהימות. משחק טוב מאוד היה לאוהד רבינוביץ, אלון נצר, ליעד אלמליח, אחמד קסום, פדרו (שבר את האף) ואיתן וולבלום.

מנגד עפולה בעיקר במחצית השנייה לא היתה טובה. סבלה מיכולת חלשה של מרבית שחקני המפתח שלה, שלא הצליחו לבוא לידי ביטוי.

ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט וראש עיריית עפולה הנבחר אבי אלקבץ

האכזבה בעפולה

דור כוכב ואופיר חיים מאוכזבים

"זה היה משחק של עונה שלמה. ככה אפשר להגדיר את המשחק של היום וזהו ניצחון משנה כיוון", אמר המנהל המקצועי רועי כהן, "באנו חבולים עם המון פצועים. עלינו עם שני שחקנים פצועים ששיחקו עם רגל אחת (בלליתי ויהונתן לוי) שהקריבו את עצמם למען הקבוצה. מנגד עפולה קבוצה טובה שבחצי הראשון הייתה צריכה להוביל. שירדנו לחצי בתוצאה מאופסת ידעתי שאת המשחק הזה ננצח. נצחון סופר חשוב. שאפו לצוות ולשחקנים".

גיל ברעם ואלי בלילתי חוגגים

פלוט מרוצה מהניצחון

לכהן אין ספק למי צריך להקדיש את הניצחון: "כולם התעסקו השבוע במהפך הפוליטי בעפולה. אנחנו עסוקים בספורט, אבל כן מקדישים את הנצחון לאיש שמאחורי כל ההצלחה הזו שנקראת הפועל נצרת עילית והוא ראש העיר שלנו רונן פלוט".