השינוי הפוליטי בעפולה משפיע לא רק בתחום המוניציפאלי, אלא גם בתחום הספורטיבי. כלומר, היות והקבוצות הייצוגיות, בכדורגל ובכדורסל, נתמכות כספית משמעותית על ידי העירייה, יכול ראש העיר אבי אלקבץ לקבוע מי האנשים שינהלו אותן. הסיטואציה הזו קרתה בדיוק אחרי השינוי הפוליטי ב-2013, כשיצחק מירון שנבחר לתפקיד ראש העיר, מינה את האנשים שלו לנהל את הקבוצה – דני אסולין וששי יעקב.

אבי אלקבץ ב'גרין' (צילום: שרון צור)

ההנהלה הנוכחית במוקדם או במאוחר תתחלף. מאחורי הקלעים נעשו ניסיונות של כמה גורמים להשאיר את ההנהלה הזו עד סוף העונה או לפחות את הנשיא ששי יעקב, אך אלקבץ לפי שעה מסרב בתוקף. הוא רוצה הנהלה חדשה, הנהלה מאנשי שלומו בלבד.

אז מי ינהל את הפועל עפולה בעידן אבי אלקבץ? מי יכנס במקומם של הצמד 'אסולין-יעקב'? האופציות של אלקבץ לא רבות. בכל זאת, אין הרבה אנשים שעומדים בתור לנהל קבוצת כדורגל. יצוין כי בכל הרכב הנהלה חדש יוסי כהן (מנהל הקבוצה בעבר) ישתלב בתפקיד בכיר ולא כמנהל קבוצה. מה התפקיד? עדיין לא ברור. כמו כן עמי אסייג עשוי להשתלב בכל הנהלה עתידית.

מועמד נוסף להנהלה העתידית הוא כדורגלן העבר של הפועל עפולה אלירן כהן, שהיה שותף לעליית הקבוצה מליגה ג' לליגה ב' בעונת 2002/2003. כהן הוא דמות אהובה בעפולה, שראוי בהחלט להיות חבר הנהלה.

אלירן כהן (צילום: אלבום פרטי)

האופציה הראשונה: כדורגלן העבר מיכה סילקו מקבל את תפקיד היו"ר ואת המנדט לבחור את האנשים שיעבדו איתו. סילקו כבר אמר בשיחות סגורות שהאיש הראשון שיפנה אליו הוא מנכ"ל הקבוצה לשעבר, תומר רחמים. השאלה אם רחמים ירצה.
מה הסיכויים שזה יקרה? 50 – 50. סילקו עדיין לא החליט בינו לבין עצמו האם לקחת על עצמו את המשימה הזאת. מצד אחד הוא חושש שזה יפריע לו בעבודה ובשאר עיסוקיו, מצד שני תפקיד היו"ר היה חלומו הגדול בעבר וזה מאוד מפתה אותו לנהל את הקבוצה הזו על פי תפיסת עולמו. מקורביו טוענים כי הוא יוותר על התפקיד. אך יחד עם זאת, אלקבץ אמור להציע לו את התפקיד ואז הבחירה תהיה בידיים של סילקו.

מיכה סילקו (צילום: שרון צור)

האופציה השנייה: אלקבץ מטיל על אחד מאנשיו הקרובים ביותר את התפקיד – מנהל האצטדיון עמית אשכנזי. האחרון הוא איש אמונו של אלקבץ, שבקדנציה הקודמת ניהל את הקבוצה יחד עם המנכ"ל לשעבר תומר רחמים.
מה הסיכויים שזה יקרה? אשכנזי לא מעוניין בתפקיד, כך על פי מקורביו, אך די ברור שאם אלקבץ ירצה בכך לא תהיה לו ברירה.

עמית אשכנזי (במרכז; צילום: שרון צור)

האופציה השלישית: מינוי איש עסקים או אישיות ציבורית שיש להם זיקה כזו או אחרת לכדורגל. כפי שעשה אלקבץ בעבר כשמינה את יעיש סויסה ליו"ר ואחריו את עו"ד אלי מלול.
מה הסיכויים שזה יקרה? זו בחירה שיכולה להיות טובה, אך כולם זוכרים איך הסתיימו הקדנציות של יעיש סויסה ואלי מלול.    

האופציה הרביעית: אלקבץ לא ממנה יו"ר, אלא למעשה חוזר לנהל את הקבוצה על פי המתכונת שהיתה אחרי עזיבתו של אלי מלול את התפקיד. תומר רחמים ניהל את הקבוצה כציר מרכזי יחד עם עמית אשכנזי, עמי אזולאי ויוסי כהן. זה קרה במשך חצי עונה לאחר ההתפטרות של אלי מלול ועוד עונה שלמה שבסופה הקבוצה העפילה מליגה א' לליגה הלאומית.
מה הסיכויים שזה יקרה? תומר רחמים הוא היום האיש מספר אחת בעפולה בכל הקשור לניהול קבוצת כדורגל בליגה מקצוענית. הוא איש מקצוע לכל דבר ועניין. יודע כל מה שצריך כדי שקבוצה תנוהל על פי הספר ובתקציב אחראי. אלקבץ מכיר ומעריך את יכולותיו גם אם הוא לא אומר זאת בגלוי. האם אלקבץ יחזור למודל הזה? אם כן, זה לא יפתיע אף אחד. השאלה היא האם רחמים יסכים להצעה.

תומר רחמים (צילום: שרון צור)

ועוד דבר, אלקבץ הוא ראש עיר שרואה באופן כללי את הספורט כנדבך משמעותי בחינוך הבלתי פורמאלי של העיר ואת הכדורגל בפרט כדרך חיים. לא משנה מי לבסוף יעמוד בראש הקבוצה, אלקבץ יהיה שותף מלא להחלטות האסטרטגיות והמשמעותיות. הוא לא יהיה ראש עיר שרק נותן תקציב ובא לפעמים לשאול מה נשמע?, הוא ירצה להיות בעניינים ומעודכן כל הזמן.