שלושה בני העמק שותפים בימים האחרונים להצלחה הגדולה של נבחרת העתודה של ישראל באליפות אירופה עד גיל 20, שמתקיימת השנה בתל אביב. השלושה ייצגו את העמק וישראל היום בגמר אליפות אירופה נגד נבחרת ספרד.

יותם חנוכי (צילום: ראובן שוורץ)

השלושה שמביאים הרבה כבוד וגאווה לעמק הם: עוזר המאמן שרון אברהמי מקיבוץ גניגר שבעמק יזרעאל, מנהל הנבחרת חזי הוכמן ממושב רם און שבתענך והכדורסלן יותם חנוכי מקיבוץ בית השיטה שבמועצה האזורית הגלבוע. יש לציין כי חנוכי, שחקן גלבוע/גליל, הוא אחד השחקנים הבולטים בנבחרת בטורניר הזה.

מאמן הכדורסל מעפולה אבי חכם: "העמק תמיד ייצר כוחות איכותיים -  אנשי ניהול ברמה הגבוהה, מאמנים ברמה גבוהה. יש לציין כי המאמן הראשי של העתודה הוא אריאל בית הלחמי שאימן בשנים האחרונות את גלבוע/גליל. גם זה סוג של נגיעה. וכמובן בגלבוע ובעמק יזרעאל משחקים אלפי ילדים וזה קרקע פוריה לצמיחת כדורסלנים ברמה גבוהה".

שרון אברהמי, שני משמאל, וחזי הוכמן, ראשון משמאל (צילום: ראובן שוורץ)

יש לציין גם נציג נוסף בכל הסיפור המקסים הזה הוא יו"ר האיגוד עמירם הלוי, ממושב כפר יהושע שבעמק יזרעאל. כזכור הלוי עשה מהפכה גדולה בכל הקשור לנבחרות הצעירות והרבה בזכותו שלוש שנים ברציפות שנבחרת העתודה מעפילה לגמר אליפות אירופה עד גיל 20.