קשר מכבי חיפה ים כהן הצטרף היום להפועל נצרת עילית, שנמצאת במקום השלישי בליגה הלאומית עם 31 נקודות. כהן הושאל בשלב הזה לחצי העונה הקרובה במטרה לחזק את הקבוצה לקראת המאבקים על אחד משני הכרטיסים לליגת העל.

ים כהן והמנהל שרון סויסה (צילום: דוברות הפועל נצרת עילית)

כהן בן ה-20 הוא בנו של הכדורגלן לשעבר יניב כהן, מספר 7 המיתולוגי של נצרת עילית, שנחשב לגדול שחקני המועדון בכל זמנים. גם האב גדל במחלקת הנוער של מכבי חיפה ובגיל נוער סומן כ'דבר הבא' בכדורגל הישראלי.

היום ערכה הקבוצה אימון במגרש בבית שאן וכהן, באימון הראשון שלו, הציג יכולת מצוינת, לדבריו של המאמן. כהן משחק בעמדת הקשר ה-50-50, אך יכול לשחק גם כקשר קדמי. הרגל החזקה שלו היא הימנית.

מי שקיבל את כהן באימון הראשון שלו בקבוצה הוא מנהל הקבוצה המסור שרון סויסה, ששמח מאוד על בואו והצטרפותו למועדון. כהן קיבל את החולצה מספר 6 ואמר: "שמח להצטרף. רעב ומוכן לאתגר".

המאמן ירון הוכנבוים שמח גם הוא על הצטרפותו של כהן. "ים הוא שחקן צעיר שעלה מהנוער לבוגרים במכבי חיפה לפני כשנה. יש לו בעיטה טובה, טכניקה והוא חזק מאוד", אמר הוכנבוים, "כל הסימנים מראים שחיזקנו את הקבוצה בשחקן איכותי. מהניסיון שיש לנו השחקנים הצעירים האיכותיים שמגיעים ממכבי חיפה עוזרים לנו ואנחנו עוזרים להם להקדם".

אימנת גם את אבא שלו יניב. יש דמיון?

"התפוח לא נפל רחוק מהעץ. יניב היה שחקן מוכשר, בעל כושר מנהיגות יוצא דופן. בתקופה שלו שחקנים בעמדה שלו, קשר קדמי, לא עשו הגנה, אבל הוא כן שילב בין התקפה להגנה".

חלון העברות יפתח ביום שלישי הבא, 8.1, כך שאם כהן יעבור בבקרת התקציבים הופעת הבכורה שלו במדי נצרת עילית תהיה בשישי הבא ב'גרין' בדרבי נגד מכבי אחי נצרת.

יש לציין כי המנהל המקצועי רועי כהן הוא דודו.