מאמן הפועל נוף הגליל איתי מרדכי עובד קשה ומשקיע שעות רבות כדי להביא את שחקניו ברמת מוכנות גבוהה ביותר לשני המשחקים בשבוע הבא – ביום שני נגד הפועל עכו וביום חמישי נגד מכבי אחי נצרת. היום תקיים הקבוצה משחק אימון נגד הפועל אסי גלבוע מליגה א' (17:30).

איתי מרדכי (צילום: שרון צור)

מפתיחת העונה בה הקבוצה השיגה רק נקודה אחת בשני משחקים מרדכי לא מרוצה. "לא קל", אמר בראיון לאתר 'מיינט העמק', "ההגנה ספגה חמישה שערים. הסטטיסטיקה לא טובה, אבל ארבעה שערים ספגנו בדקות האחרונות של המשחק. לכן זה יותר עניין מנטלי וגם גופני. שמים על זה דגש כדי לתקן את זה. נקודת האור שבמשחק נגד כפר קאסם חזרנו והבקענו שער שיוויון בדקה האחרונה של המשחק. מבחינה מנטלית גילינו עוצמות ומפה אני מאמין נמשיך להתחזק ונדע להתמודד עם דקות ההכרעה של המשחקים".

האם יש לקבוצה בעיה בכושר הגופני?

"יש בעיה, אבל היא לא קשורה למאמן הכושר או לצוות המקצועי. נגד מכבי פתח תקווה עבור חמישה שחקני הרכב זה היה המשחק הראשון העונה. ידענו שרובם לא יוכלו לשחק יותר מ-60 דקות. יש רק שלושה חילופים והשמיכה קצרה. אני לא מבין את ההתאחדות למה בגביע הטוטו, שאלה משחקי הכנה, היא לא נותנת לשחקנים שלא עברו בקרה לשחק. גיא דיין למשל חזר משלושה חודשים בהם היה פצוע או ליעד אלמליח שלא שיחק בגביע הטוטו וגם היה קצת פצוע. מעבר לכל זה, כל עוד היה לנו כוח עשינו עבודה טובה".

יש לך תכניות לשנות שיטה או לעשות שינוי בהרכב?

"יש לנו שתי שיטות שאותם אנחנו מתרגלים מתחילת ההכנה לעונה. לגבי ההרכב המצב ברור ואנחנו רואים שיש כמה שחקנים שלא נותנים את התפוקה. מן הסתם אני שוקל שינויים בהרכב במידה ושחקן מסוים יראה באימונים שהוא נכנס לכושר טוב והוא מבין מה אני רוצה ממנו, לעומת שחקן שעדיין לא שם. יש בסגל  20 שחקני שדה וכל אחד יכול לשחק בהרכב. אין פרות קדושות. מי שיעבוד, ירוץ ויבין יותר מה אני רוצה הוא זה שישחק. אני לא מסתכל על תעודת הזהות של השחקנים. אנחנו קבוצה. כל מי שנמצא בסגל מאיים על ההרכב כולל שחקני בית שעלו עכשיו מהנוער. חלקם הגדול שיחק בגביע הטוטו והם עוד ישחקו העונה. הכל תלוי בהם".