הליגה הלאומית נמצאת בפגרה. זמן טוב לצוותים המקצועיים ולשחקנים לנוח, אך גם הזדמנות לנתח מה היה עד עכשיו. בגזרת הפועל נצרת עילית אין ספק בכלל שהעונה עד עכשיו היא הצלחה גדולה ולה אחראיים לא מעט גורמים. אחד מהם ואולי הבולט מכולם הוא השוער אבי אבגי בן ה-40, שמציג עונה מצוינת.

אריק שמואלי (צילום: שרון צור)

אבגי, גם אם זה טרם נאמר, אחראי ללא מעט מ-23 הנקודות שהשיגה הקבוצה. מאמן השוערים שלו אריק שמואלי, ממאמני השוערים הטובים בארץ, מסביר: "הכל מתחיל אצל אבי קודם כל ברצינות שלו. אני לא יודע עם יש עוד מישהו בגיל שלו שעובד בצורה שהוא עובד. הוא מקצוען ברמות הכי גבוהות שהכרתי. לא מפסיד אימונים, לא מקטר ואני חושב שזה מה שהוביל אותו להמשיך לשחק ברמה של הליגה הלאומית גם בגיל 40".

לדבריו של שמואלי אבגי נמצא בכושר מצוין מתחילת העונה. "היכולת והיציבות שלו עוזרות לקבוצה להשיג נקודות. יחד עם זאת צריך לציין שהעובדה שיש כמה שחקנים שהמשיכו מהעונה שעברה מעניק לנו יתרון העונה. מה גם שלא משנה מי משחק כולם נלחמים ומצלילים להביא נקודות".

הצלחה של שוער היא במידה רבה תלויה במערכת היחסים והערכה שבינו לבין מאמן השוערים שלו. שמואלי מספר כי היחסים ביניהם טובים. "אנחנו יחד כבר עונה שנייה. והיחסים בסדר גמור", אמר, "אנחנו לפעמים באים יחד לאימונים ויש לנו המון שיחות על כל מיני נושאים. אנחנו כל הזמן מתואמים לגבי התכנים באימונים ומתי כדאי לו להוריד עומס באימונים. יש ל וגם שיתוף פעוה טוב עם שני השוערים הנוספים שגיא מלול ודורון מהנוער".

אבי אבגי (צילום: שרון צור)

נצרת עילית נמצאת בימים אלה בפני פרשת דרכים לגבי המשך העונה וזאת לאור ההצלחה של פתיחת העונה והמיקום הגבוה בצמרת. האם ליגת העל היא הכיוון? שמואלי מנסה לקרר את העניין. "הכיוון הוא להמשיך באותה הדרך של שיתוף פעולה בין כולם ועבודה נכונה", אמר, "מתי שנצטרך לעשות חישוב מסלול מחדש נחשב. אין מה לדבר על ליגת העל".

לאחרונה חגג שמואלי יום הולדת 50, כשמשפחתו הגיעה לאימון והפתיעה אותו עם מסיבה קטנה יחד עם כל הקבוצה. "כיף להיות מופתע", אמר בחיוך, "50 זה רק מספר. העיקר הבריאות וכל השאר בונוס".