במהלך חלון העברות, שנסגר השבוע, רצה מאמן הפועל עפולה יגאל אנטבי לחזק את ההתקפה שלו בחלוץ בכיר מנוסה ומוכח, שאולי גם ייקח את הקבוצה להתמודדות על עלייה לליגת העל. הוא סימן שני שמות: עידו אקסברד ושחר הירש. אך לאחר שהתפזר האבק מהמרוץ אחר החיזוק הוא קיבל שלושה שחקני התקפה במקום את החלוץ הבכיר שהוא כל כך רצה.

יגאל אנטבי (צילומים: שרון צור)

עפולה צריפה רגע לפני סיום העברות את מתן נחמני, גל קתבי ומרטין מתיאס (עדיין לא עבר בבקרה). השלושה מצטרפים לחמישה שחקני ההתקפה הנמצאים בסגל מתחילת העונה : דני גרופר, עידן דוד, תומר סויסה, דור כוכב וענר שכטר.

התוצאה: מאבק גדול על דקות משחק בין שמונה שחקני התקפה, שכל אחד מהם רואה את עצמו שחקן הרכב. היות ואנטבי משחק לרוב עם שלושה שחקנים התקפה, שניים בצדדים ואחד במרכז ההתקפה, נפתחה עכשיו תחרות בהרכב בין שמונה שחקנים על שלושה מקומות.

איך זה הולך לעבוד? כאב ראש גדול למאמן אנטבי. מתוך השמונה יש ארבעה בכירים – מתיאס, סויסה, כוכב ודוד, שלושה צעירים – שכטר, גרופר וקטבי ושחקן בית שחזר הביתה - נחמני.

ענר שכטר

תומר סויסה

הבכירים רואים את עצמם כמי שאמורים לפתוח דרך קבע בהרכב. בשלב הזה כוכב נמצא בכושר מצוין והוא למעשה באנקר בהרכב מבחינת אנטבי. סויסה רוצה לחזור לעצמו ודורש דקות משחק ואותו דבר דוד, שלפני הפציעה הציג יכולת מצוינת. מתיאס, שחקן זר מנוסה, לא הגיע כדי לקשט את הסגל אלא להיות שחקן ב-11.

גם בגזרת הצעירים כל אחד מהם רואה את עצמו שחקן שראוי לפתוח בהרכב ולא שחקן של 20 דקות בסוף משחק. גרופר, שחקן מוכשר מאוד, מוערך מאוד אצל אנטבי. שכטר, שהגיע כצעיר מבטיח, כבש עד כה שלושה שערים ולמרות זאת לא זוכה להערכה גדולה. קטבי – חלוץ מוכשר מאוד ופוטנציאל אדיר הגיע מנצרת עילית כדי לשחק והרבה. החצי עונה הקרובה בעפולה היא מבחינתו תקופה בה הוא צריך להוכיח את עצמו, שכן השאיפה שלו היא לעבור לשחק בליגת העל כמה שיותר מהר. בעפולה מתלהבים מקתבי ובטוחים שהוא יכבוש בשורותיה הרבה שערים.

דור כוכב

גל קתבי

דני גרופר

לגבי נחמני העובדה שהוא מגיע מליגה א' לא סותרת את רצונותיו להשתלב ברוטציה ולקבל הרבה דקות משחק. ההערכה היא שההנהלה תלחץ לתת לו הזדמנות להוכיח את עצמו.  

ביום שני נגד רמת השרון יהיה אפשר לראות איך אנטבי מתמודד עם כאב הראש הזה והלחצים מצד השחקנים לשחק. וגם יהיה אפשר לראות מי הפייבוריטים שלו ואיך הוא מתכוון לחלק את דקות המשחק בין כולם.

ויש גם שאלה חשובה: האם התחרות הזו תעשה טוב לקבוצה או שתשפיע עליה לרעה?