במשרדי הנהלת רשת המתנ"סים 'שחקים' בבית אשכול בעפולה התקיימה היום ישיבה בנושא תקציב מחלקת הנוער של הפועל עפולה לעונת המשחקים 2019/2020. בפגישה נכחו יו"ר דירקטוריון רשת 'שחקים' אלי מלול, מנכ"ל הרשת דניאל בן, מנהל אגף הספורט שלומי אלבז, מנהל מחלקת הנוער עמי אסייג, מנהל מחלקת הספורט עודד פרל וניסן קסטן.

שלומי אלבז ואלי מלול (צילום: שרון צור)

יו"ר הדירקטוריון מלול ניהל את הישיבה ביד רמה במהלכה הבהיר כי יש לשמור על מסגרת התקציב. הישיבה התנהלה ברוח טובה עד שמנהל אגף הספורט ב'שחקים' שלומי אלבז העלה סוגיה לפיה ישנו כפל תפקידים במחלקת הנוער ולפיכך יש לבצע בו קיצוץ על מנת לשמור על מסגרת התקציב. אלבז התכוון לכך שיש במחלקת הנוער שני מאמני כושר (שרון כץ ודוד מומברם) ושאין גם צורך בתפקיד מנהל מקצועי כשיש את אסייג - איש מקצוע וותיק ומוערך מאוד. כידוע, את תפקיד המנהל המקצועי מאייש היום המאמן אלעד בר און.

בעקבות דבריו של אלבז פרץ לפתע בינו לבין מנהל מחלקת הנוער עמי אסייג ויכוח קשה ונוקב, שגלש לצעקות ומילים בוטות. אסייג לא אהב את ההתערבות של אלבז בניהול המחלקה. הויכוח נמשך עד שמלול הסמכותי התערב כדי להרגיע את הרוחות. הנוכחים העידו בפני אתר 'מיינט העמק' כי מלול אף דרש מאסייג לחזור בו מאמירה קשה שאמר על אלבז.

עמי אסייג (צילום: שרון צור)

יש לציין כי תקציב מחלקת הנוער של עפולה עומד נכון להיום על 1.1 מיליון שקל והוא בנוי מהכנסות מהגורמים הבאים: תשלום הורים, תקציב עירייה (300 אלף שקל) ותרומות. החשש ברשת 'שחקים' כי אם לא יצומצמו משרות - העונה תסתיים בגרעון של 300 אלף שקל.

יו"ר הדירקטוריון אלי מלול מסר בתגובה: "מחלקת הנוער של הפועל עפולה סיימה את העונה שעברה בגרעון. לכן אמרתי שאסור שתהיה שוב סטייה מהתקציב. אנחנו הולכים להדק את הבקרה כל חודש בחודשו. המטרה באמת להגיע לאיזון תקציבי. כולם מבינים את המצוקה של עיריית עפולה שהיא לא בור ללא תחתית. אנחנו צריכים לדעת לחיות בתוך מסגרות תקציביות מאושרות. לכולנו יש רצון שהספורט יצליח. באשר לחילוקי הדעות זה דבר טבעי. הרוחות היו סוערות כי לא תמיד כולם רואים עין בעין את המוצר הסופי. הישיבה הסתיימה ברוח טובה וכולם לחצו ידיים כי כולם רואים עין בעין את המטרה".

מנהל מחלקת הנוער של הפועל עפולה עמי אסייג: "אין תגובה".

מנהל אגף הספורט ברשת 'שחקים' שלומי אלבז סרב להגיב.