ההנהלה החדשה של הפועל עפולה, שקצין המשטרה בדימוס עמיר נוי עומד בראשה, קיבלה יורשה מקצועית טובה מההנהלה שסיימה את עבודתה ביום חמישי השבוע: סגל שחקנים איכותי, מאמן טוב שמחובר לחדר ההלבשה, קבוצה בתקופה טובה יחסית ומיקום בחלק העליון של הטבלה.

היו"ר החדש עמיר נוי (צילום: שרון צור)

נוי הוא איש ניהול מצוין. במשטרה הוא למד היטב מה זו עבודת מטה, איך בונים היערכויות עתידיות, איך בונים אמון בין אנשים ואם צריך גם איך מזיזים כוחות. כאיש נדל"ן הוא בוודאי למד כמה חשוב לדייק בתקציב. אך לפני שיצלול לתוך ניהולה השוטף של הקבוצה וענייני מנהלת והתאחדות הוא וחבריו להנהלה - מיכה סילקו, יאיר גיסר, פרדי חייט, בני הייק ויוסי כהן -  יצטרכו גם לקבל החלטות משמעותיות בפן המקצועי. כמובן שברקע נמצא כל הזמן ראש העיר אבי אלקבץ.

האתגר הראשון: הגדרת מטרה לעונה הנוכחית. האם הולכים בכל הכוח על מקום בפלייאוף עליון, או האם מחשבים מסלול מחדש ובוחנים אפשרות להתמודד על עלייה לליגת העל  - עפולה רק שש נקודות מהמקום השני ובעונה חלשה כזו זו לא משימה בלתי אפשרית. יש גם אופציה שלישית: צמצום ההוצאות במחיר של החלשת הסגל ואז הקבוצה יוצאת אל הלא נודע, מה שיהיה - יהיה.

האתגר השני: איך משאירים שחקנים בכירים שיבקשו לעזוב. לדוגמה הקשר אדיראן רוצ'ט שישנם דיווחים שהוא מבוקש על ידי מוליכת הטבלה הפועל כפר סבא. רוצ'ט הוא אחד משחקני הרכש הטובים שהביאה הקבוצה מאז עלתה לליגה הלאומית. שחקן משמעותי שחשוב שיישאר.

האתגר השלישי: חיבור למאמן. היות ויגאל אנטבי הוא לא המינוי של עמיר נוי ושות' אי אפשר לדעת איך תתפתח מערכת היחסים ביניהם. לעיתים שינויים בהנהלה מייצרים משבר עם מאמן. כמו למשל שני הצדדים לא רואים עין בעין את המטרות המקצועיות או ישנם חילוקי דעות מהותיים בעניין שחקנים מסוימים.

האתגר הרביעי: שאלת יובל שאוט. אמנם החלוץ שייך להפועל נצרת עילית, אבל הוא בשר מבשרה של הקבוצה וכולם רוצים לראות אותו חוזר. השאלה היא האם להחזיר אותו כבר עכשיו בחלון העברות  כדי שימשיך את השיקום בעפולה ויצטרף למשחקים בעוד חודש וחצי? או להחזיר אותו רק בתוף העונה הנוכחית?

האתגר החמישי: חיזוק הקשר עם האוהדים. למשחקי הבית של הקבוצה לא מגיעים מספיק אוהדים וזאת למרות הקבוצה האיכותית, חווית הצפייה המעולה והמתקן המדוגם שכיף לבוא אליו. נוי יצטרך למנות חבר הנהלה שיהיה אמון על הקשר עם האוהדים כדי שהיציע יהיה קצת יותר מלא. להביא אווהדים זו עבודה קשה.