אחרי פתיחת עונה גרועה נראה עכשיו, אחרי שני ניצחונות רצופים, כי הפועל נוף הגליל עלתה על דרך המלך ומתייצבת מקצועית. מחר (חמישי 10.10) היא תצא למשחק חוץ נגד בית"ר תל אביב/בת ים, כשהפוטנציאל על הנייר הוא ניצחון שלישי ברציפות.

ליעד אלמליח. יש עכשיו ברכה (צילומים: שרון צור)

בלם הקבוצה, הקפטן והשחקן הוותיק ליעד אלמליח מסביר בראיון מיוחד לאתר 'מיינט העמק' מה הביא לשינוי הדרמטי בתוצאות ולאן פני הקבוצה. "דברים מתחילים להתחבר. כל שבוע שעובר הרגשנו שיש התקדמות גם לפני שניצחנו נראינו כבר טוב יותר", אמר אלמליח, "כשכל אחד מבין את מקומו ועובד למען האחר, גם הברכה מגיעה. מקווה מאוד שנמשיך בכיוון החיובי. בספורט יש ימים טובים יותר וטובים פחות, אנחנו עובדים קשה כדי לשמור על הימים הטובים. כל שחקן במערך חשוב, מהראשון עד האחרון, אבל גיא דיין זה המוציא לפועל של נוף הגליל. גיא בכושר טוב שווה לנו בכל משחק שלוש נקודות".

איך החיבור עכשיו בין השחקנים לאיתי מרדכי? בהתחלה היה נראה כי השחקנים לא ממש מבינים אותו.

" כן, די טבעי שלא מבינים בהתחלה את המאמן, אצלנו זה לקח קצת יותר זמן מהרגיל להבין את איתי. כל שחקן רוצה להצליח, אך לא תמיד זה מתחבר כמו שרוצים ובמהירות. עוד הרבה עבודה קשה לפנינו, אבל עם הרבה אופטימיות ורצון להצליח".

המאמן איתי מרדכי

מה היום הפוטנציאל של הקבוצה?

"בליגה הלאומית הבדלי הרמות מאוד מזעריים. מה שעושה את ההבדל בין קבוצה מצליחה לכושלת היא המרקם החברתי והיכולות המנטאליות. יש אצלנו לא מעט שחקנים שעברו דבר או שניים בכדורגל. ברגע שנדע להביא את האנרגיות הטובות והרעב בכל אימון ומשחק, גם נראה תוצאות. פוטנציאל הוא דבר משני בליגה הלאומית".

השותף של אלמליח במרכז ההגנה של הקבוצה העונה הוא הבלם אופק פישלר, שיחד הם שיחקו גם בחצי הראשון של העונה שעברה. אלמליח מפרגן לחברו הצעיר: "אופק בחור שקט, מדהים, שעובד קשה ותמיד רוצה ללמוד. בדרך הזאת אין סיבה לא להצליח. ההשאלה לעכו עשתה לו טוב מאוד ומכאן ילמד כל שחקן צעיר שאין תחליף טוב יותר מדקות משחק".

אופק פישלר

גיא דיין

שני הניצחונות הרצופים הביאו לשקט ורוגע במערכת, הן בחדר ההלבשה, הן בצוות המקצועי – המאמן איתי מרדכי, עוזרו מנו הרוניאן, מאמן השוערים דודי גיל, מאמן הכושר עומרי אלמקייס והמנהל המקצועי רועי כהן, וכמובן אצל מנהל הקבוצה שרון סויסה, היו"ר רוני ליקוורניק ומי שנמצא בראש הפירמידה של המועדון המנכ"ל גיל ברעם.

"אם אנשים היו מכירים את גיל ברעם באמת - הם היו גם אוכלים את הדשא בשבילו. גיל איש עם לב גדול שנותן שקט תעשייתי מופתי למועדון במשך שנים רבות", אמר אלמליח, "גיל, המנהל המקצועי רועי כהן ומנהל הקבוצה שרון סויסה עובדים מסביב לשעון כדי לספק לשחקנים את כל התנאים הנדרשים. כיף לסיים משחקים בניצחון ולדעת שיש להם קצת נחת".