מי שמכיר את הסודות של 'גרין' יודע לספר כי גיא דיין החל לשחק בהפועל נצרת עילית רק באמצע העונה שעברה. בחצי הראשון של העונה הוא היה נוכח, אבל לא ממש שיחק. הראש שלו היה עוד בהפועל עפולה, האנרגיות לעלות מהעמק להר היו בריצפה, אבל ברגע שהעברות הסתיימו והוא השלים עם 'האדום/לבן' של נצרת עילית - הוא התפוצץ.

חוגג עוד שער (צילומים: שרון צור)

כשדיין התאפס ולקח פיקוד נצרת עילית התחילה לטפס במעלה הטבלה וסיימה עונה בצמרת הליגה הלאומית. הקשר הבית שאני סיים את העונה עם 16 בישולים ו-13 שערים. מספרים שהרבה שנים שחקן לא הציג ב'גרין'.

רגע אחרי שהמנכ"ל גיל ברעם החתים את ירון הוכנבוים למאמן הקבוצה הוא לא הפסיק לשמוע את צמד המילים 'גיא דיין'. הוא היה היעד מספר אחת של הוכנבוים. והאחרון יחד עם המנהל המקצועי רועי כהן התעקשו עד שזה קרה.

מהרגע שדיין עלה על הדשא של 'גרין' נצרת עילית השתנתה. הקבוצה נבנתה סביב הפנומן בעל רגל השמאל הקטלנית, שכל בעיטת עונשין שלו סביה ה-20 מטר משער היריבה זה כדור ברשת. יכולת הבעיטה שלו היא אמנות. אמנם אין לו את העוצמה האדירה שיש לשלום עקיבא, בועט עונשין מהגדולים של הכדורגל הישראלי ב-20 השנים האחרונות, אך הבעיטה מדויקת ובעוצמה המספיקה כדי שהשוער תמיד יגיב מאוחר.

עם החבר הטוב אחמד קסום

בגיל 32 וחצי מספר 10 של נצרת עילית הוא היום השחקן הטוב ביותר בליגה הלאומית. האיכויות שלו לא מסתכמות רק בבעיטות עונשין. כל הרמת כדור שלו מהקרן זה מצב הבקעה. לראייה, ביום שני נגד ראשל"צ שתי בעיטות שלו מהקרן הובילו לשני שערים. לצד זה ראיית משחק ברמה הגבוהה ביותר, מסירה מדויקת, ניהול קצב משחק, שליטה במשחק מעבר ושיתוף פעולה מצוין עם המגן הימני אחמד קסום. למעשה, בכל פעם שהכדור ברגל שלו צפוי לקרות משהו טוב.

והעונה דיין ממשיך להיות השחקן שמנהיג את נצרת עילית כל הדרך למקום הראשון. המספרים מדברים בעד עצמם: 8 שערים ו-13 בישולים ויש אומרים שהשיא עוד לפניו. שהוא רק עכשיו התחיל להתחמם.

המספרים שלו מדברים בעד עצמם

לצד האיכויות המקצועיות דיין הוא מנהיג בחדר ההלבשה. מילה שלו לשחקן צעיר ממלא אותו באנרגיות לשבוע. הוא דמות חיובית, חברית, שיודע לכבד את אנשי המקצוע, יחסים קרובים עם הוכנבוים, כהן וברעם, וגם לכבד ולהעריך את עובדי המועדון ובראשם מנהל הקבוצה שרון סויסה, איתו הוא נוהג לעשות סלפי אחרי כל כיבוש שער.

הדרך לליגת העל עוד ארוכה, רצופה אתגרים ומכשולים, אך במאבק הלחוץ, המלחיץ והמטורף הזה, טוב שיש לנצרת עילית שחקן קלאסי כמו גיא דיין.