המכרזים הראשונים של שכונת "קריית בגין" במגדל העמק יצאו לדרך. בחודש האחרון עלו דחפורים על הקרקע של השכונה המיועדת הממוקמת ביציאה המערבית של העיר לכיוון צומת נהלל, כדי להכין את השטח לכניסתם של היזמים והקבלנים.

במקביל, בימים האחרונים פורסם מכרז ראשון המיועד ליזמים וכולל 346 יחידות דיור לבנייה רוויה שיוקמו בחמישה מתחמים ובתוכם 244 יחידות דיור במסלול "מחיר למשתכן" ועוד 102 במחיר השוק. על פי המכרז מחירי יחידות הדיור  ינועו סביב 6,500 שקלים למטר שיעמידו את הדירות במחיר אטרקטיבי למשפחות וזוגות צעירים.

הדמיה: פיק אדריכלים

חשוב להדגיש כי גם במכרזים יינתן יתרון בהגרלה לתושבי המקום כפי שהתעקש ראש העיר אלי ברדה במכרזים קודמים ששווקו בשכונת "מצפה העמק" ולאחרונה במכרז "בנה ביתך" שכלל 90 מגרשים לבנייה עצמית בו יקבלו תושבי העיר יתרון של למעלה מ-50% בהגרלה.

ראש העיר אלי ברדה, אמר השבוע: "אחרי שכמעט כל היחידות דיור נמכרו בפרויקטים בשכונת 'מצפה העמק' ואחרי שסיימנו את המאבק להגדלת היתרון לתושבי העיר במכרז 'בנה ביתך' אנו מתמקדים כרגע בהקמת השכונה החדשה 'קריית בגין' שתכלול אף היא תמהיל של דירות מוזלות במסלול 'המחיר למשתכן' לטובת המשפחות והזוגות הצעירים שיוכלו ליהנות מהנחה משמעותית ולקבוע את ביתם בעיר ולהשתקע בה".