ג'וי, כלב המחמד של משפחת דביר מנצרת עילית, מת השבוע לאחר שהוכש על ידי נחש בזמן שמנע ממנו להתקרב לבנם הפעוט.

משפחת דביר מתקשה לעכל את מה שעבר עליה ביומיים האחרונים. בתחילת השבוע, בזמן שהאם עדי עסקה בסידור הבית, הבן הפעוט רני בן השלוש שיחק בחצר הבית המגודרת עם הכלב ג'וי, דבר שהיה שגרתי מדי יום. לפתא שמעה עדי נביחות חזקות.

)הכלב ג'וי (צילום: אלבום פרטי

"זה דבר שגרתי שהם משחקים בחוץ, אחד היה מעסיק את השני, אין סכנה כי הכל מגודר כך שלא היה לי פחד שיקרה משהו מסוכן. פתאום שמעתי את ג'וי נובח ממש חזק. יצאתי החוצה וראיתי את הבן שלי שהתחיל לבכות והצביע על הנחש. ג'וי בכה ובא לקראתי, ופתאום קלטתי שיש לו ליד הלחי סימנים שהנחש הכיש אותו", היא משחזרת.

עדי התקשרה מיד לבעלה שבא לקחת את הכלב לווטרינר, שם כבר לא היה הרבה מה לעשות. "ניסו לתת לו כל מיני נוגדנים. הווטרינר אמר שבגלל שהוא לא גדול, הארס מתפשט מהר וגם בגלל שהוא השתולל ולא היה שקט מהכאב. חיכינו לנס במשך יומיים", סיפרה עדי.

יומיים לא פשוטים עברו על בני הזוג, בהמתנה להתאוששותו של ג'וי שהיה מורדם כדי שיוכלו לטפל בו כמו שצריך, אך הבשורה המרה נגיעה לבסוף. "הווטרינר הודיע לנו שזהו, הרעל פגע בכל המערכות והוא בעצם חי על דקות של חסד. נפרדנו ממנו בדמעות, הוא הגן על הבן שלנו. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הוא לא היה נושך אותו. בעלי סיים את מה שג'וי התחיל, הרג את הנחש ולקח אותו לווטרינר כדי שיראה את הסוג", סיפרה.

בני המשפחה ביקשו לקבור את הכלב במקום מיוחד ביער צ'רצ'יל. "הוא היה כמו בן בית אצלנו חמש שנים, לא פשוט לנו אבל תמיד נזכור אותו כגיבור. הוא הקריב את חייו כדי להציל את הילד שלנו", סיכמה.