עיריית נצרת עילית השיקה היום (שני) את 'המתחם- מרכז ספורט ופנאי' שהוקם בהשקעה של כ- 30 מיליון שקל שגויסו על ידי העירייה ממקורות חוץ - משרד תרבות והספורט, טוטו, מפעל הפיס ומשרד הפנים. למעשה מדובר בשיפוץ משמעותי של מתחם הבריכה המחוממת ואולם הפרקט לשעבר.

באירוע הפתיחה החגיגי נכחה שרת התרבות והספורט מירי רגב, ראש העירייה רונן פלוט, סגניו אלכס גדלקין ולאלכס גופמן, בכירים העירייה ועשרות תושבים. המקום כולל בריכה מחוממת, סאונה יבשה ורטובה, אולם ספורט, רחבת ריקודים ובריכה לפעוטות.

ראש העירייה רונן פלוט מתכבד בגזירת הסרט (צילומים: שרון צור)

"מתחם הבריכה המחוממת עמד נטוש ומוזנח בשנים האחרונות וכעת הוא חוזר לחיים ונפתח מחדש לרווחת התושבים", נמסר מהעירייה וצוין כי הפעלת המתחם הופקדה בידי החברה לפיתוח נצרת עילית בהנהלת שמעון גלרון. מי שינהל את המקום בפועל הוא אביב עשור.

המתחם שימש את תושבי העיר בשנות ה- 70 וה- 80, והיה מרכז הבילוי האטרקטיבי בעיר, בו נהגו התושבים לבלות בשעות הפנאי בבריכה המחוממת, במפגשים חברתיים ובערבי דיסקו שאורגנו בסופי שבוע.

הבריכה המחוממת

הבריכה לפני השיפוץ (צילום: ישראל פרץ)

אולם הספורט

מבט נוסף על אולם הספורט

לפני כשנתיים החלה העירייה בשיפוץ יסודי על מנת להפעילו מחדש תוך עמידה בסטנדרטים גבוהים.  לצורך כך גייסה העירייה תקציבים מיוחדים ממפעל הפיס, ממשרד התרבות והספורט, משרד הפנים,  וגופים ציבוריים נוספים. סך הכול הושקעו בפרויקט למעלה כ 30  מיליון שקלים.

"המקום היה הרוס לחלוטין וצריך היה לבנות הכול מחדש", הסבירה סבטלנה גרמן, מהנדסת העירייה, וציינה כי למרות העלות הכספית הגבוהה, העירייה עמדה על כך שהשיפוץ יתבצע בסטנדרטים גבוהים ולא התפשרה על איכות המתקנים והנגשתם לאנשים עם מוגבלויות. 

השרה מירי רגב מתרשמת מהמתחם

סמי חזן. עבד כמציל במקום בעבר

אביב עשור. ינהל את המקום

מנכ"לית העירייה חוה בכר. מרוצה מהתוצאה הסופית

ראשי הפועל נצרת עילית הגיעו להתרשם. מימין: גיל ברעם, רועי כהן ורוני ליקוורניק

היום (שלישי) כאמור התקיים טקס השקת המתחם, אך פתיחתו צפויה רק בחודש הקרוב וזאת בשל הצורך לבצע בדיקת תקינות מקיפה של מערכות ההפעלה בעיקר בבריכה המחוממת ובמתקני הספא בדגש על בטיחות.

"אנו מקווים לסיים את שלב בדיקת המערכת התפעולית בשבועות הקרובים ולהודיע על מועד פתיחת המתחם", מסר שמעון גלרון, מנכ"ל החברה לפיתוח נצרת עילית, "החודשים הראשונים יהיו תקופת הרצה, ובמהלכם נלמד את צורכי התושבים ונבצע את כל ההתאמות, על מנת שהבילוי במתחם יהיה מהנה, זמין ואיכותי עבור תושבי נצרת עילית".