יו"ר ועד ההורים בעפולה אסי אברהם שלח הערב (חמישי) הודעה לכלל מערכת החינוך בעיר כי שנת הלימודים לא תפתח כסדרה. הסיבה לטענתו: ליקויי בטיחות ותברואה.

"הורים יקרים שלום רב. לצערנו במקום לשלוח ברכת שנת לימודים מוצלחת בטוחה ובריאה אנו הנהגת הורים עירונית נאלצים לדווח על שביתת מחאה כוללת ביום ראשון הקרוב 02/09/2018 בעקבות ליקויי בטיחות ותברואה חמורות עליהן התרעמו זמן רב
ולא טופלו הן בגני הילדים והן בבתי הספר", נכתב בהודעה שיצאה מטעם הנהגת ההורים העירונית".

בית ספר יסודי 'אלון יזרעאל' (צילום: שרון צור)

 עוד נכנב כי "ביום 02/09/2018 לא תיפתח שנת הלימודים בעפולה בגלל אותן תקלות
ואישורי בטיחות החסרים בגני הילדים ובתי הספר כמקובל בחוק , הילדים הם לא משחק של אף אחד ביטחונם רווחתם ובריאותם של ילדנו לפני הכל".

ממשרד החינוך נמסר: "בדיקה מול הרשות העלתה כי אין מוסד חינוכי בעיר שליקויי בטיחות בו חמורים עד כדי סיכון שלומם וביטחונם של התלמידים. כמו כן הוגשו אישורי בטיחות כנ"ל על ידי הממונה על הבטיחות ברשות. יחד עם זאת, ליקויים שנמצאו מטופלים על ידי הרשות וסביר להניח שביום פתיחת שנת הלימודים רובם ככולם יבואו על פתרונם".

סמנכ"לית החינוך בעיריית עפולה יפעת זילברמן שלחה למנהלים מכתב תגובה בו כתבה: "מנהלים יקרים. ברגע זה הנהגת ההורים שלחה הודעה בדבר השבתת לימודים ביום ראשון ה 2.9. היות וכל אישורי הבטיחות הדרושים נמצאים בידנו אין כל מקום להשבתה זו. אורנה שמחון עודכנה בנידון. בתי הספר והגנים יפתחו כסדרם, אנא עדכנו את הנהגת ההורים בבית ספרכם".