צילום: מועצה אזורית עמק יזרעאל

המועצה האזורית עמק יזרעאל החליטה על תקצוב עצמאי בסך 750,000 שקל של שעות בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי לתלמידי כיתות א'-ג'. זאת, במסגרת ביטול תקצוב משרד החינוך, לשעות המיועדות ללימוד קריאה וחשבון בקבוצות קטנות בכיתות א' ולפעילות החינוך הבלתי פורמלי לתלמידי כיתות א'-ג' בימי שישי.

במסגרת ההכנה לשנת הלימודים הקרובה (תשע"ט), קיבלה בשבוע שעבר המועצה האזורית עמק יזרעאל שתי החלטות חשובות, באשר לתקצוב בלעדי של שעות בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, לרווחת תושבי המועצה.

הראשונה נוגעת למימון בלעדי על סך 500,000 שקל בשנה, של חמש שעות שבועיות, המכונות "שעות הכלה", ללימוד קריאה וחשבון בקבוצות קטנות בכיתות א'. בשנתיים האחרונות בוטל באופן הדרגתי תקצוב שעות אלה על ידי משרד החינוך, ובשנת הלימודים הקרובה אמור להתבטל באופן סופי. לאור זאת, החליטה המועצה האזורית עמק יזרעאל, במהלך יוצא דופן, לממן בעצמה את חמש שעות הלימוד השבועיות לתלמידי כיתה א', בכל בתי הספר היסודיים בשטחה.

ההחלטה השנייה, נוגעת לתקצוב בלעדי על סך 250,000 שקל, של שעות החינוך הבלתי-פורמלי ביישובים בימי שישי, לתלמידי כיתות א'-ג'. תקצוב השעות נקבע בתקנה ארצית כתקצוב משותף של משרד החינוך, הרשויות וההורים, בעקבות המעבר לחמישה ימי לימודים, בבתי ספר רבים ברחבי הארץ. לאחרונה נסוגה המדינה מחלקה בתקצוב השעות, ועל כן החליטה מועצה אזורית עמק יזרעאל, לממן באופן מלא את שעות החינוך הבלתי פורמלי לתלמידי א'-ג' בימי שישי, על מנת שעלויות נכבדות אלו, לא יושתו על הורי התלמידים.

רחל שחורי, מנהלת אגף החינוך במועצה: "אנו רואים חשיבות רבה בקליטה נכונה של התלמידים לכיתות א' בבתי הספר, ולכן המועצה החליטה לתקצב את שעות ההכלה. נוכחות של מורה נוספת בכיתות תאפשר יחס אישי, מעקב אחרי כל תלמיד ותלמידה בליווי אישי ותומך בשנת הלימודים בבית הספר".