השורות הבאות יישמעו לכם מסרט פעולה, אבל הם התרחשו בקרבנו, ויש בהם הרבה כדי להטריד את מנוחת תושבי האיזור. על פי המשטרה ביום שלישי האחרון בשעה 21:30, התקבל דיווח על חטיפת אדם ביקנעם. כתוצאה הוקפץ מסוק משטרתי של משטרת ישראל, נגבו עדויות, החלו סריקות ונפרשו מחסומים כדי לאתר האיש.

עצור אזיקים || צילום אילוסטרציה: Pixabay

החקירה, שנעזרה באמצעים טכנולוגיים חדישים הובילה את המשטרה אל יער מנשה. לטענת המשטרה: "כוחות קרקעיים בליווי המסוק שהופנו למקום הבחינו ברכב החוטף כשהוא בנסיעה. השוטרים דלקו אחריו וקראו לו לעצור, אך הרכב הגביר את מהירותו וניסה להימלט ותוך כדי אף ניסה להתנגש בניידת משטרה".

לאחר שכשלו בניסיונותיהם להמלט בעזרת הרכב, ברחו ארבעת החשודים בחטיפה רגלית. לאחר מרדף הצליחה לעצור אותם במשטרה, ואילו הצעיר החטוף אותר ללא פגע.

קשר ישיר לפרשת זריקת הרימונים

דוברות המשטרה מוסרת כי "מחקירה ראשונית עלה כי ככל הנראה מדובר בסכסוך כספי בין החשודים לבין אחיו של החטוף. החשודים הובאו לבית משפט השלום בנצרת ובהתאם לבקשת המשטרה מעצרם הוארך עד ליום ראשון".

אלא שכאן לא נגמר הסיפור, על פי המשטרה זריקת רימוני ההלם לבתים ביקנעם אמש, אף היא הייתה קשורה בסיפור החטיפה שהשתבשה. השוטרים שהוזנקו לבתים בליווי חבלן, פתחו בחקירה להבנת נסיבות האירוע. מחקירת האירוע עולה על פי המשטרה כי:

"מחקירה ראשונית עלה כי ברחוב הנרקיסים ביקנעם הושלך מטען לעבר חצר של בית וכי מקור הפיצוץ השני הוא חצר בית ברחוב סמוך ביקנעם. שני הבתים קשורים לחשודים בחטיפת הצעיר. הפצוצים לא גרמו לנפגעים או נזק".

במהלך חקירת אירועי הפיצוצים נעצר חשוד בשנות העשרים לחייו שיובא הבוקר לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו. עם זאת בכך לא תם הדבר, שכן מתבצע ניסיון לאתר חשוד נוסף שזהותו ידוע ושהצליח לברוח מהמשטרה. 

בסיכומה של ההודעה החריגה אמרה משטרת ישראל כי היא "רואה בחומרה רבה כל ארוע של אלימות ככלל וחטיפת אדם ושימוש במטענים ונשק בפרט. והיא פועלת בכל האמצעים והכלים העומדים לרשותה לאיתור העבריינים ולהבאתם לדין".