בעפולה עדיין לא נרגעו הרוחות מסיפור התקיפה המזעזע שקרה יום שישי בעיר ברחוב שרת. כזכור ניר עלי (27) מעפולה (שמו הותר לפרסום) תקף באכזריות את טובה קיומוב (31) מעפולה, בעת שביקשה להוציא את ילדיה מהגן ומבית הספר. המקרה תועד בסרטון קשה לצפייה על ידי עוברת אורח, ובו נראה עלי יוצא לכיוונה של קיומוב ומכה בפניה נמרצות, כאשר אף אחד מהעוברים והשבים אינו מתערב ומנסה לעצור את התוקף.

טובה קיומוב לאחר שהותקפה

המקרה החל כאשר עלי חסם עם רכבו את הכביש ברחוב שרת וקיומוב החלה לצפור לו על מנת שיפנה את הכביש, עלי בתגובה יצא מהאוטו ונע לכיוונה של קיומוב. הוא החל לדפוק על האוטו ולצעוק על הנתקפת, קיומוב מצידה ניסתה לנעול את האוטו, אך התוקף נכנס לרכבה והחל להכותה.

הבוקר (א') עלה לשידור בתוכנית הבוקר של איילה חסון ב-103FM, אביו של עלי ובקול חנוק ובדמעות תיאר את הרקע הקשה למעשים המיוחסים לבנו: 

"לפני כ-5 שנים הוא עבר תאונת דרכים מאוד קשה כקצין בצה"ל במסגרת חופשת השחרור שלו", סיפר אביו של עלי והוסיף, "כבר הודיעו לנו שהוא נהרג והצליחו להחיות אותו. הוא היה בתרדמת חודש. לאחר מכן הוא היה בבית לוינשטיין בשיקום של חצי שנה שהמשיך עד לפני כמה חודשים. יש לו עליות ויש ירידות. הוא 100 אחוז נכה, הוא נס רפואי בכלל.

"השיקום שלו לא היה כל כך מוצלח. הוא הגיע ממצב שהוא לא יודע לכתוב, הפגיעה שלו הייתה רב מערכתית. כל הפנים שלו התרסקו חוברו בפלטינות. השמיים נפלו עליו".

האב ביקש להדגיש את הרקע הנורמטיבי של המשפחה, כמו כן את העובדה שלבנו אין כלל עבר פלילי, ואף ציין שיירצה לפגוש במותקפת ולהתנצל על המעשים המיוחסים לבנו. "אני מתנצל מעומק הלב. אני לא מכיר אותה. אני אומר את זה גם בשמו, לא רק בשמי. אנחנו לא אלימים, אנחנו לא בעייתיים. אני מוכן לפגוש ולהתנצל בפניה", הודיע האב שלאורך כל השיחה ביקש להתלות בספק שמא אין מדובר בבנו.

עדויות נוספות הגיעו היום (א') משתי בחורות שטענו שלפני מקרה התקיפה, עלי התעמת גם איתן לאחר שהיו מעורבות עימו בתאונת דרכים. לטענתן עלי התנגש ברכבן מאחורה. כשיצאו השניים לבקש ממנו פרטים הוא החל לאיים ולצעוק שירצח אותן.

עלי נעצר בנתב"ג לאחר שלטענת המשטרה ניסה לברוח מהארץ ואמש הוחלט בבית משפט בנצרת להאריך את מעצרו של עלי עד יום שלישי. מבית לוינשטיין אישרו כי עלי אכן אושפז בבית החולים בתקופה המדוברת.