אור עמר ז"ל (צילום: אלבום פרטי)

"הוא היה סך הכל ילד בן 20", מספר צחי שרביט על בן הדודה שלו, אור עמר ז"ל, חייל מבית שאן שנהרג ביום חמישי בתאונה הקטלנית בכביש 716 בין עין חרוד לצומת יששכר. רכבו הפרטי של עמר התנגש חזיתית עם ג'יפ. הוא נלכד ברכב ואיבד את הכרתו. כוחות ההצלה נאלצו לקבוע את מותו במקום.

"בשנים האחרונות אור התחזק אז כל יום היינו יחד בתפילה באותו בית מדרש", ממשיך שרביט, "מה שהלך פה ב־2:00 לפנות בוקר בלוויה זה לא ייאמן. מעל 500-400 איש וגם בתפילות של יום שישי היו מאות צעירים. מה ילד בן 20 כבר הספיק בחיים שלו? כולם בכו פה, גדולים כקטנים".

שרביט מעיד כי עמר היה ילד צנוע. "ילד עניו וצדיק. משפיל מבט בפני מבוגרים ממנו. כיבד את ההורים בצורה שכבר לא קיימת היום".

שרביט מספר כי הפעם האחרונה שבילה במחיצתו של עמר היתה ביום שני שעבר, שלושה ימים לפני התאונה. "ביום שני שיחקנו כדורגל ביחד עד 12 בלילה. אנחנו תמיד משחקים בשכונה עם כמה חברים וזה היה היום האחרון שראיתי אותו. יומיים לפני התאונה הוא לא הספיק להגיע לבית המדרש, אז הרב שלח לו הודעה שמתגעגעים אליו, אז הוא אמר לו 'בעזרת השם אני אגיע ביום חמישי'. לצערנו בחמישי הוא כבר לא היה איתנו", הוא מתאר בכאב רב.

הרב פנחס בדוש, ממלא מקום ראש עיריית בית שאן, לימד את עמר בבית המדרש. "לדבר על אור בזמן עבר זה עדיין לא נתפס", הוא אומר, "כשמו כן הוא היה - אור גדול. אור למשפחה, אור לחברים שלו, אור לקהילה ולכל הסביבה. הנקודה הכי עוצמתית שלו היה היחס הנדיר שלו לכל אחד, גדול כקטן. אור היה אהוב בחברה בצורה שבלתי ניתן להבין. אין אחד שיכול להגיד מילה לא טובה עליו. הוא היה מעמודי התווך בבית המדרש. היתה לו נשמה של אדם גדול שאנחנו היינו עומדים ונפעמים מגדלות הנפש שלו, מהיחס שלו לאנשים, מהרצינות מצד אחד ומהחיוך הנצחי מצד שני".

בדוש היה המום לשמוע על מותו. "מאז הכל נעצר", הוא מספר בצער, "זה לא דבר שאפשר להתכונן אליו או להיערך אליו. פתאום הוא נקטף בבת אחת. אור כבר לא איתנו פיזית, אבל אני בטוח שהאור שלו ימשיך להאיר פה. כל אחד פה מהחברים והמשפחה רוצה להמשיך את המורשת שלו ולקחת איזו תכונה ייחודית שלו".

ראש העיר רפאל בן שטרית ספד לו: "אור ז״ל כשמו כן הוא, הפיץ אור של שמחה וטוב לב על כל סובביו וחבריו. על אף גילו הצעיר היה המשענת של המשפחה, בחייו סלל נתיב מואר של ערכים, כיבוד הזולת, אהבת אלוקים ואדם. עיר שלמה בוכה וכואבת את מותו של עלם חמודות שנקטף בדמי ימיו באופן טראגי כל כך".

עמר השאיר אחריו הורים וחמישה אחים.