ראש מינהל החינוך מלי אליגוב (צילום: דוברות מגדל העמק)

בטקס שהתקיים באולמי 'אסיינדה' בבית שאן העניק משרד החינוך של מחוז הצפון, בהנהלת ד"ר אורנה שמחון, פרסי חינוך מחוזיים לרשויות מצטיינות, למוסדות חינוך ולאנשי חינוך מצטיינים לשנת הלימודים תשע"ח. בין מוסדות החינוך הזוכים היתה גם חטיבת הביניים 'יערת העמק' ממגדל העמק: פרס החינוך המחוזי לתשע"ח שקיבלה החטיבה ניתן "לבית ספר הפועל באופנים מגוונים ליישום למידה משמעותית, לקידום תהליכי הוראה-למידה והערכה, ולפיתוח סביבות למידה המקדמות תפקודי לומד להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות".

בטקס השתתפה משלחת אנשי חינוך ממגדל העמק, בראשות ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך אלי ברדה, ראש מנהל החינוך מלי אליגוב, נציגי משרד החינוך המפקחת עירית מלמד, מנהל בית הספר אילן יצחקי, סגנית המנהל אריאלה דוקטורש־שיין, סגנית המנהל לשעבר גאולה לוין, ונציגות הצוות החינוכי של בית הספר.

בתום הטקס אמר המנהל יצחקי: "מעבר להתרגשות ולגאווה שבזכייה, חשוב לציין כי התהליך שעברו צוות המורים, התלמידים, ההורים ואנשי המנהלה הוא לא פחות חשוב. הפרס הוענק לבית הספר על היוזמות החינוכיות, ההשקעה בתשתיות, השותפויות המקצועיות וההישגים הלימודיים, לצד חינוך לערכים, למורשת ותרומה לקהילה, שבהם אנו רואים את אבני הדרך שיצעידו את תלמידינו להצלחה. ההוקרה שבית הספר זכה לה היא משמעותית לכולנו ומהווה תמריץ להתמיד בעשייה החינוכית שלנו". עוד הוסיף: "אני מבקש להודות על הזכות שניתנה לי להוביל צוות מסור וערכי ולברך על שיתופי הפעולה עם כל הגורמים במשרד החינוך, הרשות המקומית בראשות אלי ברדה, ראש מנהל החינוך מלי אליגוב והצוות המנהל, המפקחת עירית מלמד, חיה פרלמוטר מ'תובנות בחינוך', יו"ר הנהגת ההורים, ההורים, התלמידים וכל יתר השותפים שלנו".

ד"ר שמחון בירכה את בית הספר ואמרה: "פרס החינוך מהווה הזדמנות להוקיר ולהעלות על נס את פועלם המסור, המקצועי והמחויב של צוות החינוך בבית הספר 'יערת העמק', הפועל ללא לאות להשבחה ולשיפור המעשה החינוכי. בית הספר מוכיח כי יכולותיהם וכישוריהם הופכים את מלאכת החינוך מהלכה - למעשה, מסיסמה - להוויה, מחלום - למציאות. היוזמה, היצירתיות, העשייה המגוונת והדבקות הפדגוגית מרכיבים פסיפס מרגש של ה'אפשר' ושל ה'ראוי'".

ראש מינהל החינוך, מלי אליגוב, הוסיפה: "הרשות ומינהל החינוך גאים בהישג של בית הספר ומברכים על שיתוף הפעולה בין הרשות, בית הספר וההורים, כאשר התלמיד במרכז. אנו גאים בכם ומאחלים לכם המשך הצלחה חינוכית וערכית".