סבאג עם ריקי טגייה. מפגש מרגש (צילומים: שרון צור)

תושב עפולה, ג'קי סבאג, נפצע ביום רביעי שעבר באירוע שבו הותקף נהג האוטובוס שמעון גבאי על ידי שני אלמונים שדקרו אותו בראשו. גבאי, שאיבד שליטה על האוטובוס, התנגש ברכב סמוך וכתוצאה מהפגיעה ברכב נפצע סבאג, שבאותו הזמן יצא עם כלבו לטייל.

בעקבות האירוע נחבל סבאג בכל חלקי גופו - בגב, בצלעות וברגליים ושתי ידיו נשברו. הוא נאלץ לעבור ניתוח של כמעט ארבע שעות לשחזור עצם ומפרק כף היד כאשר פלטינות וברגים הוכנסו לגופו. "אבא שלי יצא לטיול עם הכלב, ובדיוק במקום האירוע יש גם גן משחקים לכלבים", סיפר בנו אושרי אשר סבאג, "הוא הלך על המדרכה כשלפתע ראה אוטובוס נוסע בלי שליטה ופוגע ברכב. כתוצאה מהפגיעה האוטו עלה על המדרכה ודרס את אבא שלי". 

הבן מספר כי האוטו נעצר על ידי עמוד שהיה ליד אביו ולולא העמוד, האוטו ככל הכנראה היה מוחץ את אביו. "בזכות העמוד אבא 'רק' קיבל מכה ועף לשיחים. הוא ריסק את עצם הבריח ושמו לו פלטינות ו־14 ברגים".

לדברי הבן, המזל הוא שאנשים ראו שאביו עף לשיחים. "אם לא היו קולטים אותו הוא פשוט היה שרוע שם ומת מכאבים. תודה לאל שזה נגמר ככה".

סבאג וטגייה. המלאך שלו

סבאג עצמו, שנפגע באירוע, שמח שיצא מזה בשלום. "בסך הכל עשיתי טיול עם הכלב כמו בכל יום ודווקא באותו יום עשיתי שינוי במסלול", הוא נזכר, "הלכתי לכיוון קופת חולים ותוך כדי שאני צועד הרמתי את העיניים וראיתי אוטובוס דוהר מולי. ניסיתי לרוץ ובנס מהשמים באותה שנייה האוטובוס נכנס באוטו שהייתי מאחוריו. האוטו נצמד בחוזקה לעמוד שהיה לידי והעיף אותי כמה מטרים. נפלתי על הידיים והפנים".

סבאג מספר כי הראשונים שהגיעו אליו היו גבר ואישה שהוא לא הכיר, שהזעיקו עם הטלפון שלו את כוחות ההצלה. אחרי כמה ימים ביקש לפגוש את האישה כדי להודות לה ודרך פוסט בפייסבוק הגיע אל ריקי טגייה, תושבת עפולה, שנקלעה לאירוע והיתה זו שטיפלה בו ראשונה.

"הייתי בדרך לחברה. הגעתי כנראה רגעים ספורים אחרי שזה קרה, כי עדיין לא היו שם משטרה ואמבולנס", סיפרה טגייה, "כמה מטרים אחרי האוטובוס ראיתי את ג'קי מוטל על הרצפה לבד, פצוע וכולו מכוסה בדם. ג'קי היה די רחוק ממרכז האירוע אז לא שמו לב אליו. הוא בעצמו כבר חייג למד"א, אבל התקשה לדבר איתם. דיברתי במקומו והם ביקשו ממני לשמור עליו שלא יזיזו אותו. אמרתי לו: 'אל תדאג, הכל בסדר, אני איתך, לא קרה לך כלום'. ניסתי להרגיע אותו כי הוא היה נורא לחוץ. כשהגיעו כוחות ההצלה והבן שלו המשכתי לדרכי".

טגייה, סטודנטית לעבודה סוציאלית, עושה את ההכשרה שלה ב'בית חם לנערות'. כשאם הבית, שמכירה את סבאג, נכנסה לפייסבוק, היא הראתה לטגייה את סבאג הפצוע ושאלה אם היא מכירה אותו. באותו רגע גילו השתיים שהוא ומשפחתו מחפשים אותה. "הבנתי שמדובר בי כי לא היו שם עוד בנות. יצרנו איתם קשר והבת לו ביקשה שאגיע. התרגשתי מאוד לראות אותו, לחצתי לו את היד והוא אמר לי: 'כמה רציתי לראות אותך, חיפשתי אותך'", אמרה טגייה בהתרגשות.

סבאג ובנו

טגייה נפגשה עם סבאג ולדבריה, המשפחה סיפרה לה שהוא הרגיש מאוד בודד בזמן האירוע ושהיא זו שהיתה לצדו ברגעים הקשים. "הם אמרו לי שהוא הרגיש באותו רגע כל כך לבד בעולם ושהוא ראה אותי כמו מלאך. מבחינתי לא הרגשתי שהענקתי כזו עזרה, אבל כשמישהו נמצא במצב כזה, לבד בלי המשפחה, כל אדם שיבוא לעזרתו ייראה כמו מלאך. היה מרגש, הם אפילו הביאו לי מתנה".

סבאג הוסיף על המפגש המרגש עם טגייה: "חמד של בחורה. שאלתי אותה איך היא הגיעה אליי, היא אמרה שהיא הבחינה בי שוכב וניגשה אליי. איחלתי לה בריאות ותודה גדולה על המעשה הטוב", סיפר סבאג, "ברגעים כאלה תמיד יש אחד שנקרא המלאך המושיע. ריקי היתה המלאך המושיע שלי".

באופן מצמרר גם שמה של בתו של סבאג הוא ריקי. "הכל משמים. נס כזה לא קורה כל יום, זה אחד למיליון שאוטובוס דוהר אליי ובאותה שנייה האוטו סופג ראשון את המכה ועף לעמוד שהגן עליי. ברוך השם זה נגמר רק עם פציעות כאלה", אמר, "אני רוצה להודות גם לצוות הרפואי המקסים בחדר המיון, במחלקה ובחדר ניתוח. אנשים נפלאים, חמים ודואגים".

היות שבאירוע משך את כל תשומת הלב התקשורתית המקרה עצמו ופציעתו של הנהג, הפציעה של סבאג לא ממש דווחה בתקשורת, מה שהכעיס את משפחתו. "גם אחרי שהזכירו את זה, אמרו 'פצוע קל', כשאבא שלי שכב בבית חולים רועד כולו ולא מצליח להוציא מילה. רק אחרי שהעליתי פוסט לפייסבוק ויואב אליאסי (הצל) עזר לי להפיץ אותו, התחילו להגיע הטלפונים. אנשים היו בהלם, הם לא ידעו שמישהו נפגע".

סבאג ציין כי ראש העירייה יצחק מירון הגיע לבקרו.