נשות הגרעין מתכוננות למקליטת המשפחות (צילום: אלבום פרטי) 

הגרעין התורני-ציוני בנצרת עילית יארח השבת 20 משפחות צעירות מכל רחבי הארץ המעוניינות להעתיק את מגוריהן לעיר ולהצטרף לקהילה הדתית שהולכת ומתחזקת בה.

'שבת קליטה' שנייה בנצרת עילית יוצאת לדרך בהשתתפות כמה משפחות המתעניינות במעבר לעיר, חלקן כבר מחפשות דירה להשכרה בשלב הראשון. את 'שבת הקליטה' מארגן הגרעין התורני ציוני בשיתוף העירייה, הרב מיכאל אילוז יו"ר המועצה הדתית ומנכ"ל עמותת 'לב בגליל' אופיר שיק. בין המשפחות המתארחות יגיעו לראשונה משפחה מבית שמש שכוללת שני דורות. בשנה שעברה, לאחר 'שבת קליטה מוצלחת' במיוחד, קבעו 30 משפחות את משכנן בנצרת עילית.

''תושבי נצרת עילית הוותיקים ולצדם חברי הגרעין התורני ציוני בעיר שמחים ונרגשים לקבל באהבה את המשפחות המתעניינות", אמר מנהל הגרעין התורני צחי וייס, "המשפחות יתארחו בבתי תושבים שנענו בחפץ לב ובמאור פנים לקליטתם ולאירוחם הלבבי. בני המשפחות יתפללו בבתי הכנסת השונים בעיר, ואין לי ספק שיתרשמו מהאווירה המיוחדת של נצרת עילית ותושביה''.

ח''כ מוטי יוגב, המוביל את שבת הקליטה עם הגרעין התורני ציוני, אמר: "נצרת עילית נוסדה כדי להיות בירת הגליל וחיזוק היישוב היהודי בגליל, על בסיס דבר זה נוצרה מחויבות לצפון בכלל ולנצרת עילית בפרט. עד לפני כשנתיים עוד עזבו משפחות דתיות ציוניות את נצרת עילית, והמגמה היתה לבלום את העזיבה, לקרוא לבני העיר לחזור הביתה ולהביא לפה משפחות חדשות. יש בגרעין התורני פרויקטורית מצוינת, יפית מלכא, שהחלה לאסוף את בני העיר, לחבר אותם לדברים הטובים שקורים בנצרת עילית ולתת מעטפת כוללת למשפחות. זהו סוד ההצלחה של קליטת 30 משפחות בשנה שעברה".