הנהג שנדקר שמעון גבאי (צילום: באדיבות המשפחה)

נהגי אוטובוס בעפולה לא מתכוונים לשבת בשקט לאחר האירוע הקשה אתמול בו נדקר בראשו חברם למקצוע שמעון גבאי, על פי החשד על ידי צעיר, ובכוונתם לצאת במחאה. היום בבוקר הם השביתו למשך כשעה את עבודתם, כאות הזדהות וכמחאה על הפקרת הנהגים מבחינה בטיחותית.

"שמעון עובד איתנו בסניף כשנתיים וחצי. זה פשוט מזעזע מה שקרה לו. באמת שזה עבר כל גבול", אמר מיכה וקנין, נהג אוטובוס וחבר ועד מקומי וארצי בחברת 'סופרבוס'.

וקנין סיפר על מקרה נוסף שאירע בסניף לפני כשבועיים: "בקליטת הנוסעים בתחנה נכנס בחור ופשוט נתן לנהג מכות רצח. אין לנו ביטחון, אנחנו ממש נמצאים תחת פחד ואימה כל הזמן. עד לפני כמה שנים הייתה לנו את הבעיה של הפיגועי טרור ובתקופה האחרונה חזר הסיפור של האלימות בגדול. הנוסעים מאבדים סבלנות, צועקים ומתלוננים כאילו הנהג הוא הכתובת".

עוד סיפר וקנין כי הנהגים מתחילים גם כן לאבד את הסבלנות מה שיוצר כאוס גדול מאוד. "מתחילים ויכוחים שטותיים, משחקי אגו והתקהלות וזה גורם לבאלגן".  

עוד סיפר שאתמול עד אחת בלילה היו בשיחות עם 'אגד תעבורה' והוחלט שאין כוונה לשבת בשקט אלא לעשות מחאה. "לעבור לסדר היום אחרי מה שקרה זה היה בלתי אפשרי מבחינתנו", הבהיר וקנין, "העמדנו את כל הנהגים של סופרבוס בצפון - טבריה, עפולה, יקנעם וחיפה. אנחנו צועקים: 'די לאלימות הזאת, דמנו לא הפקר'. אנחנו מנסים להגיע עם זה לכנסת".

זירת האירוע (צילום: דוברות מד"א)

הנהג סיפר כי שמע על הדקירה של חברו באמצע מדורת ל"ג בעומר וכי בתחילה חשב שמדובר באירוע טרור. "התחלנו להיכנס ללחץ כי אמרו שהם ברחו. התקפלנו כולם הביתה ולא נשארנו אדישים למקרה. אחר-כך הבנו שלא מדובר במשהו לאומני", סיפר וקנין, "בהמשך הנהגים כבר התחילו להתקשר ולסמס שהם לא מוכנים להמשיך לעבוד ככה. אז הם קיבלו הוראה שכל מי שעובד בשעות המאוחרות יכול לעצור את המשמרת וללכת הביתה".

וקנין ציין שעדיין לא דיברו עם גבאי מכיוון שהוא עדיין חלש ויש כוונה לבקר אותו בסוף השבוע.

הארון שובש, גם כן נהג בחברה ויו"ר וועד ארצי של סופרבוס הוסיף: " הייתי מזועזע כמו כולם מהמקרה. התחילו הודעות לרוץ. מאז אני ער. התחושה של הנהגים זה פחד. כל הזמן יש את החשש הזה שמישהו יתקוף אותך, זה לא פעם ראשונה שזה קורה. גם לפני שבועיים תקפו נהג וגם לפני שמונה חודשים. זה כל הזמן קורה.

לדברי שובש הנהגים כבר לא יודעים איך להתנהג כלפי הנוסע. "אנחנו כבר לא מבינים מי עומד מולנו. זה כבר לא משנה אם זו אישה, גבר או נער", אמר

עוד ציין שובש כי בחברה חשבו יחד עם העירייה להקים צוות הסברה בבתי הספר. "צריך להגיע לכל בתי הספר בעפולה ולהסביר להם מה זה נהג ומה תפקידו, אבל זה הופסק, אולי בגלל הבחירות", אמר.