שמעון גבאי (צילום באדיבות המשפחה)

נהג האוטובוס תושב עפולה, שמעון גבאי, שנדקר אתמול (רביעי) בערב בזמן נסיעה החל להתאושש מהפציעה בבית חולים רמב"ם בחיפה והבוקר שב להכרתו.

בנו נתי סיפר בראיון מיוחד ל'מיינט-העמק' כי בשעות הבוקר העירו אותו מההרדמה. "הוא התחיל לדבר עם הסביבה ולתקשר", סיפר הבן, "הכניסו אותנו ממש רק לשתי דקות כדי שנראה שהכל בסדר איתו. כי היינו פה למעשה כל הלילה. אני ער כבר יותר מ-30 שעות".

הבן מספר כי הצליח לשאול את אביו על האירוע.  "שאלנו אותו אם הוא זיהה את התוקפים, דיבר איתם או משהו, אבל הוא לא זוכר כלום לגביהם", סיפר הבן, הוא אמר לנו שהוא הגיע לתחנה, עלו נוסעים לאוטובוס וברגע שהוא התחיל לנסוע הוא הרגיש מכה שזו למעשה היתה הסכין שחדרה לו לראש והוא פשוט איבד את ההכרה. הדבר הבא שהוא זוכר שהוא פשוט התעורר והיו מסביבו מלא אנשים, ניידות משטרה ואמבולנסים. הוא לא הבין מה קורה איתו ואיפה הוא".

לאחר שחזר להכרה מספר הבן שאביו נראה מאוד מבוהל ומפוחד: "הוא לא מבין איפה הוא ומה קרה. הוא חשב בכלל שהוא עבר ניתוח".

איך שמעת על האירוע?

"התקשרה מישהי מהמשפחה. אני לא יודע מי עדכן אותה, אבל היא התקשרה לאמא שלי ועדכנה אותה ונסענו ביחד מרמת גן לכיוון רמב"ם. אני חושב שאין לנהגים ביטחון. גם אמרתי את זה הרבה לפני שזה קרה לאבא שלי. הנוסעים לוקחים את החוק לידיים ומרשים לעצמם להרים ידיים על נהגי אוטובוסים. זה הכל מתחיל מהחינוך, אני לא רואה סיבה שנהג אוטובוס יגיע לעבודה ויפחד לעבוד".

אחיינו של שמעון גבאי, דוד לוגסי מעפולה, סיפר גם הוא על המקרה מהצד שהוא חווה אותו. לוגסי עובד בקבלה בית חולים העמק וראה במשמרת שלו את דודו מגיע לבית החולים. "הכניסו אותו עם האלונקה והוא הרים יד לעברי ולא זיהיתי אותו", סיפר לוגסי, "הוא דוד שלי ולא זיהיתי אותו, עד שהבת זוגו שלו התחילה לצעוק לי: 'דוד, דוד, תקפו את שמעון'".

"רצתי ישר אחריו. ראיתי את פגיעת הראש שלו וחשכו עיניי", המשיך לוגסי לספר, "אמרתי לו: 'שמעון מה קרה?' הוא אומר לי: 'דוד תקפו אותי, אני לא יודע מה יש לי, יש לי סחרחורת, אני רוצה להקיא'. ראיתי הרבה חבלות בחיים שלי, אבל חבלות כאלו שהיו לו בראש מזמן לא ראיתי, בטח למישהו שהוא קרוב אלי".

לוגסי הוסיף כי מעבר להיותם בני משפחה הם גם חברים טובים מאוד. "בנאדם שאוהב רק לצחוק, כל הזמן בדיחות וצחוקים. לא מכיר אותו בתור אחד שכעס פעם, העליב מישהו או פגע במישהו. בנאדם שחי רק עם שמחת חיים", אמר לוגסי.