זירת האירוע. צילום: דוברות מד"א

אירוע הדקירה של נהג האטובוס בעפולה מאתמול: במסגרת החקירה עצרה השטרה בשעות הלילה חשוד תושב העיר עפולה, בן 28 לצורכי חקירה ונבדקת מעורבותו באירוע.

מהמשטרה נמסר כי בשלב זה כל כיווני החקירה נבדקים.

מבית חולים העמק נמסר כי מצבו של נהג האוטובוס שמעון גבאי, תושב עפולה בן 62, עדיין מוגדר בינוני עד קשה והוא הועבר בלילה להמשך טיפול בבית חולים רמב"ם בחיפה במחלקה נוירוכירורגיה. 

ב-Ynet דווח כי הוא עדיין מונשם ומורדם במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר שאמש קבעו הרופאים בבית החולים כי הדקירות בראשו פחות מורכבות ממה שהעריכו בתחילה.

עוד דווח ב-Ynet כי חבריו של הנהג בחברת סופרבוס, ובחברת אגד תעבורה, משביתים הבוקר (ה') את החברה בשעות 10:00-09:00 במחאה על הפקרת הנהגים מבחינה ביטחונית.

כזכור, אמש לקראת השעה 21:00 דווח על אוטובוס שהתנגש בקיר בדרך גולני בעפולה לאחר שהנהג נדקר. כתוצאה מהדקירה איבד הנהג שליטה על האוטובוס והוא הנגש ברכב פרטי ובצינור מים. צוות מד"א שהגיע למקום פינה אותו לבית חולים ואילו המשטרה פתחה בסקירות לאיתור חשודים.

חניך בקורס חובשים במד"א שהיה על האוטובוס בזמן האירוע סיפר: "עמדתי באוטובוס עם הגב נגד כיוון הנסיעה כשלפתע שמעתי קול חבטה. הסתובבתי קדימה וראיתי את הנהג פצוע. מיד רצתי אליו, חיפשתי את מקור הדימום והתחלתי ללחוץ על הפצע".

"תוך כדי הטיפול הרפואי מציל החיים האוטובוס החל להידרדר ופגע ברכב שחלף בכביש", המשיך החניך לספר, "הרמתי לנהג את הרגל מדבשת הגז על מנת שהאוטובוס יאט את הנסיעה וכעבור מספר רגעים נבלמנו כשהאוטובוס עלה על המדרכה ופגע במעקה בטון".