מפגש ראשי הרשויות (צילום: נדב שרון)

עושים יד אחת להקמת שדה תעופה בנגב: ראשי רשויות מהנגב ומהצפון הכריזו על הקמת מטה פעולה משותף כדי להכניע את מקבלי ההחלטות להקים שדה תעופה משלים לנתב"ג בנגב.

ראשי הרשויות וגורמי מקצוע התכנסו בחדר הנהלת עיריית באר-שבע והכריזו על הקמת מטה משותף שכולל את באר-שבע, דימונה וערד, ואת המועצות ירוחם, עומר, מיתר, חורה, בני שמעון, שער הנגב, נווה מדבר, רמת נגב, עמק יזרעאל, רמת ישי, מגידו, קריית טבעון וכן את מועצת הנגב.

ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ', אמר במפגש ראשי הרשויות: "בהחלטה אחת של ממשלת ישראל, ניתן לחולל שינוי אדיר לטובת הנגב ולטובת מדינת ישראל".

"טבעי ומתבקש", אמר דנילוביץ', "ששדה התעופה הבינלאומי, שהוא מחולל פיתוח ומנוע צמיחה משמעותי, יוקם בסמיכות לבאר-שבע, בנבטים, ויהפוך את הנגב כולו לעוגן כלכלי, תיירותי ומסחרי".

ראשי הרשויות מהנגב ומהצפון מסכימים כי הקמת נמל משולב אזרחי-צבאי, על בסיס תשתית שדה התעופה בנבטים, תבטא מחויבות עמוקה לשינוי חברתי וכלכלי עמוק בנגב.

ראוי להדגיש, כי לצד המחויבות של ראשי הרשויות בנגב לקדם החלטה על הקמת שדה התעופה בנבטים, בקרב ראשי רשויות בצפון הארץ התנגדות עזה להקמת שדה התעופה ברמת דוד שבעמק יזרעאל, כפי שמוצע כיום.

ראשי הרשויות סיכמו כי מטה המאבק המשותף, יחל לפעול כבר בימים הקרובים הן במישור הציבורי והן במישור הפוליטי. "ראוי שההחלטה לגביו תתקבל דווקא בשנת ה- 70 למדינת ישראל" אמרו ראשי הרשויות.