המעטפה עם הכסף (צילום: אלבום פרטי)

תושבת נצרת עילית, אם חד-הורית לארבעה ילדים, לא ציפתה למתנה כזו רגע לפני חג החנוכה. אתמול (יום שלישי), כשחזרה לביתה בשעת צהריים, היא מצאה בפתח ביתה מעטפה חומה סגורה היטב ולאחר שפתחה אותה גילתה שהיא מכילה 4,000 שקל. למעטפה היה מצורף גם פתק בו נכתב בכתב יד: 'חג שמח לך ולילדייך, תיהנו מדמי החנוכה'.

"פתחתי את המעטפה והיו בתוכה המון שטרות של 200 שקלים ואפילו השטרות הצהובים החדשים של המאה שקלים שעדיין לא זכיתי להחזיק בידי", סיפרה בהתלהבות, "התחלתי לספור את השטרות והגעתי ל-4000 שקלים. סכום כזה אף פעם לא החזקתי. הידיים שלי רעדו. המחשבה הראשונה שלי הייתה איפה להחביא את כל הכסף הזה כדי שלא יגנבו לי או שהוא יעלם. ממש רעדתי מתרגשות".

 אחרי שהתאוששה מההפתעה שקיבלה היא החלה לחפש אחרי האלמוני במטרה להודות לו. "יש לי הרגשה שזה מישהו שאני מכירה", אמרה, "אני מקווה שהוא ייקרא את הכתבה וייצור איתי קשר. אני רוצה להודות לו על מה שהוא עשה עבורי ועבור ילדיי".  

האישה מגדלת את ארבעת ילדיה לבד, לאחר שבעלה עזב את הבית, והיא עובדת בחצי משרה בניקיון בתים. “אנחנו מוכרים ברווחה בעירייה, אבל עם כל הרצון הטוב והעזרה שהם נותנים לי, זה לא מספיק, יש לי שני ילדים מתבגרים וההוצאות לא פשוטות", סיפרה, "המעטפה הזו הגיעה בדיוק בזמן כי יש חופש מהלימודים ואני תמיד שוברת את הראש מה לעשות איתם. בעקבות קבלת הכסף אוכל לקחת אותם לראות הצגות וסרטים. אני רוצה שהם יבלו. זה מגיע להם".