רחוב השוק, הסמוך לאזור התעשייה בעפולה - הנמתח בין מעגל התנועה של התחנה המרכזית למעגל התנועה הסמוך ל'רמי לוי' - ייקרא על שם ראש העירייה לשעבר, שמשון שחורי ז"ל. בכך באה לסיומה סאגת הנצחתו, לאחר שבמשך תקופה ארוכה התנגדה המשפחה לכך שיונצח ברחוב השוק.

לפני יותר משנה קיבלה ועדת השמות בעירייה החלטה להנציח את שחורי ז"ל ולקרוא על שמו את רחוב השוק. אחרי קבלת ההחלטה פנתה הוועדה לאלמנתו של שחורי, טובה, במטרה לקבל את הסכמתה, אך האלמנה סירבה להצעה. נציג המשפחה אף שוחח בעניין עם ראש עיריית עפולה, יצחק מירון, וביקש ממנו להנציח את שחורי ז"ל ברחוב מרכזי יותר בעיר. "אנחנו לא מסכימים שרחוב השוק ייקרא על שמו של בעלי המנוח. יש מקומות ראויים יותר", אמרה טובה שחורי ל'ידיעות העמק' לפני יותר משנה.

בעקבות התנגדות המשפחה התעכבה הנצחתו של שחורי ז"ל, אך לאחרונה - הודות למאמץ גדול של חבר מועצת העיר גדעון פורת - הושג סיכום עם המשפחה ולפיו ייקרא רחוב השוק כאמור על שם של שמשון שחורי ז"ל, ולאורכו יוצבו שלטים שיתארו את פועלו ותרומתו לעיר. בקרוב ייקבע מועד לקיום טקס חנוכת הרחוב על שמו.

"אני שמח שהצלחתי לבסוף להגיע להבנות עם המשפחה", אמר השבוע חבר מועצת העיר גדעון פורת. "ההבנות קיבלו תוקף בישיבת מועצת העיר האחרונה. הסאגה הזאת הגיעה לסיומה לכבודו של שמשון ולכבודה של העיר. סגרנו חוב חשוב כלפי ראש העיר הראשון של עפולה. שמשון היה איש יקר, הוא גם זה שקיבל אותי לעבוד בעיר כסגן מנהל מתנ"ס 'בית אשכול'. במשך תשע שנות כהונתו הוא עשה המון דברים שפיתחו וקידמו את העיר. עיר שמכבדת את עצמה צריכה לכבד את ראש העיר הראשון שלה".

רחוב השוק (צילום: ורד לוי)
שמשון שחורי ז"ל, יליד 1930, היה ניצול שואה, ראש המועצה ה־11 של עפולה וראש העירייה הראשון שלה, וכיהן בתפקיד מ־1969 עד 1978. הוא היה איש חינוך, ששימש כמורה בבית הספר המקצועי 'אורט' בעיר. במהלך כהונתו כראש עירייה קידם רפורמה בחינוך, הקים את 'בית אשכול', יזם את הקמת אזור התעשייה בעפולה עלית וגם את הקמת הבריכה המחוממת בגבעת המורה. שחורי נפטר בספטמבר 2010, בגיל 80.