בניין 'B סנטר' (צילום: שרון צור)

מוקד לרפואה דחופה ייפתח בקרוב בנצרת עילית, לאחר שנים רבות שבהן לא פעל השירות בעיר והתושבים נאלצו להשתמש במוקדים שבערים הסמוכות, נצרת ועפולה, או לנסוע לחדר המיון בבית החולים 'העמק'. לפני מספר ימים חתמה חברת 'קדם' על הסכם למתן השירות, שיפעל מבניין 'B סנטר' שליד תחנת 'מגן־דוד אדום' ברחוב מעלה יצחק. מי שעמל רבות על הבאת המוקד החדש הוא שמוליק שטיין, הידוע בפעילותו הציבורית בעיר. בתחילת השבוע נפגש ראש העירייה רונן פלוט עם נציגי חברת 'קדם' כדי להודות להם על בחירתם בנצרת עילית להקמת המוקד הרפואי.
המוקד של 'קדם' - חברה חדשה שהוקמה כדי לספק את השירות - ייתן מענה לחברי כל קופות החולים בשעות שהמרפאות סגורות, בלילות ובסופי השבוע. המוקד צפוי להיפתח בתחילת שנת 2018, וייתן לתושבים מענה ראשוני ומיידי שיחסוך להם נסיעה לחדר מיון, זמן וכסף. מחברת 'קדם' נמסר כי בעתיד יורחבו שירותי הרפואה לתחומים נוספים.
המוקד יכלול מיכשור רפואי הכולל מערך לבדיקות ראשוניות ויספק תרופות להתחלת טיפול. בימים אלה מגייסת חברת 'קדם' את הצוות הרפואי.
"זה חלום שרציתי להגשים, כי מגיע לתושבי העיר מענה רפואי מיידי. הגיע הזמן שנפסיק לנסוע לערים אחרות או למיון ונתחיל לקבל מענה רפואי ראשוני בעיר", אמר שמוליק שטיין. "נעשה הכל כדי שכולם יקבלו את השירות הטוב, המקצועי והמהיר ביותר".
התשלום על מתן השירות במוקד ייקבע על פי השתתפות עצמית של כל אחת מקופות החולים.