ראובן יוקלר (צילום: שרון צור)

חבר מועצת העיר עפולה ראובן יוקלר פנה השבוע במכתב לראש העירייה יצחק מירון ולמנכ”ל החברה הכלכלית, תומר חדד, והציע לסבסד את דמי הכניסה הנגבים מסטודנטים ומחיילים תושבי העיר ב'קאנטרי קלאב' המקומי. לטענת יוקלר, דמי הכניסה בגובה 50 שקל לכניסה חד־פעמית (לא כולל שימוש בחדר הכושר) גבוהים מדי ויש לפעול בנושא כמו בערים השכנות, שבהן גובים מאוכלוסיות אלה דמי כניסה סמליים בסך 10 שקלים.

"כנבחר ציבור החי בתוך עמו, נחשפתי לאחרונה לעובדה כי בשונה מערי הסביבה השכנות, ב'קאנטרי עפולה' אין הנחה ו/או סבסוד לכרטיסי כניסה לחיילים ו/או לסטודנטים תושבי העיר", כתב יוקלר במכתבו למירון ולחדד. "לשיטתי, מתן הטבות לסטודנטים ו/או לחיילים המשרתים את מדינתנו הוא בבחינת חובה. מטרתנו ושאיפתנו כחברה היא לתמוך בדור הצעיר, המוביל את הצמיחה החברתית והכלכלית של מדינתנו, ולנסות ככל הניתן להקל ולו במקצת על התנהלותו בחיי היום־יום ולשפר את רווחתו. בבחינת האיזון של עלויות הסבסוד השוליות מול תקציב העירייה והוצאותיה, ברור כי מחובתנו להנהיג מדיניות ראויה של סבסוד עלות הכניסה לקאנטרי לקהלים הנ"ל, שהינו נושא חשוב מהמעלה הראשונה. אבקשכם לבחון נושא זה ולהעלותו בישיבת הדירקטוריון הבאה של החברה הכלכלית".

חבר מועצת העיר יוקלר, החבר בקואליציה של מירון, הסביר השבוע כי לאחרונה פנו אליו סטודנטים ממכללת עמק יזרעאל וביקשו הקלה בדמי הכניסה. "אני חושב שצריך לעשות שילוב בין המכללה ובין כל הסטודנטים, כדי שכולם יוכלו לקבל הנחה ולהגיע לקאנטרי שלנו. הכיוון הוא שבסופו של דבר כל סטודנט במכללה - ולא רק עפולאים - יהיה זכאי להיכנס לקאנטרי בסכום של 10 שקלים", אמר יוקלר. "סטודנטים הם כמו חיילים. אין להם זמנים קבועים, אז אין טעם לעשות להם מנוי לשנה. לכן השאיפה היא שסטודנטים כמו חיילים יוכלו לבוא לשם בזמנם הפנוי, להיכנס חד־פעמי ב־10 שקלים, לעשות ספורט, להתאוורר - ולחזור ללימודים".

מעיריית עפולה נמסר בתגובה: "עיריית עפולה פועלת רבות למען החיילים ומלווה אותם, החל מהכנתם לקראת גיוסם לצה"ל וזמן רב לאחר שחרורם מצה"ל וקליטתם בחיים האזרחיים. ה'קאנטרי קלאב' המנוהל בידי החברה הכלכלית (ולא מתקציב העירייה) מעניק הנחה משמעותית לכל חייל תושב העיר - 43 אחוז מהמחיר לתושבים שאינם תושבי העיר. עם זאת, העירייה תבחן את הצעת הסבסוד, תוך בדיקת גיוס מקורות מימון, כדי להמשיך ולדאוג לרווחתם של החיילים תושבי העיר".