צילום: קובי קואנקס חצר בית העסק 'מַטעמי הבית' במגדל העמק קיבלה צו סגירה למשך 30 יום, לאחר שלטענת המשטרה התקיימו בה מסיבות שבמסגרתן נמכר אלכוהול לקטינים, בניגוד לחוק.

קראו עוד ב-mynet:
14 פרצות לאורך גדר ביטחונית של גבול הצפוןעל פי הודעת המשטרה, בתחילת חודש פברואר התקיימה מסיבה בחצר הקייטרינג, שבמהלכה הוגש אלכוהול לקטינים. במהלך המסיבה פוּנה קטין בן 15, תושב האזור, לבית החולים העמק כשהוא סובל מהרעלת אלכוהול, ככל הנראה בשל צריכה מופרזת של אלכוהול.

עוד נמסר מהמשטרה כי מיד עם קבלת הדיווח על האירוע מבית החולים נפתחה חקירה, שבמהלכה עלה כי בעל הקייטרינג סיפח לעצמו שטח ציבורי המוגדר כחצר, הציב בו כיסאות ושולחנות ונהג לקיים שם מסיבות. "מדובר בעסק שהיה מיועד אך ורק לעסוק בקייטרינג, ולכך נועד גם רישיון העסק שקיבל, אבל הבעלים הפעילו מועדון־בר שפעל לאחר שעות הקייטרינג וערכו מסיבות", טען השבוע מפקד תחנת מגדל העמק, סנ"צ אייל קהתי.

לאחר המקרה נחקר הנער, תוך איסוף ידיעות מודיעיניות, ושוטרי התחנה הגיעו למקום והחלו בחקירת המעורבים. "הבנו שמדובר במסיבות שנערכו בניגוד לחוק, באופן קבוע ובניגוד לרישיון העסק שהמקום קיבל", ציין סנ"צ קהתי. "הגענו למקום שבאזור התעשייה בעיר, חקרנו את המעורבים ובוצע שימוע בתחנה לבעל המקום אצל קצין אגף המבצעים של התחנה, רפ"ק שי אטיאס, בליווי תובעת הרישוי המחוזית, פקד ליאת גור". כאמור, בסוף השימוע הוחלט לסגור את חצר בית העסק ל־30 יום. סנ"צ קהתי הדגיש כי משטרת ישראל רואה בחומרה את התופעה של צריכת אלכוהול בקרב בני הנוער.

בעל הקייטרינג מסר: "הכל שקר, לא נמכר שום אלכוהול. אתבע את המשטרה על הוצאת דיבה"