צילום: דוברות מקרקעי ישראל מבנה בגודל של כ-30 מ"ר ובו מקווה טהרה שהוקם ללא היתר ביער ביריה בגליל, על כביש מירון־צפת, פונה השבוע במסגרת פעולות אכיפה שננקטו על ידי פקחי רשות מקרקעי ישראל. המבנה הוקם סמוך לחניון עין זיתים בתוך יער של קק"ל המשמש מטיילים רבים לסיורים וללינה בחיק הטבע.

הכלב לא הספיק להיכנס למעלית ונותר תלוי
צפת: נהגי המוניות מוחים, הנוסעים מרוצים
הפריפריה של הפריפריה: מי ידאג לתושבי הצפון?

"מדובר למעשה בפלישה לקרקע ציבורית", נמסר מהרשות. "הדבר אותר על ידי מפקח החטיבה לשמירה על הקרקע באזור, המצוינת כקברו של רבי יוסי דפקיעין. הוא התגלה על שטח של כרבע דונם כאשר מבחוץ הוסדרה פינת לרחצת ידיים עם כיור וגנרטור, וכל זאת ללא היתר".

לדברי הרשות, הפקחים הבהירו לאברכים ששהו במקום ולאלה שהקימו את המבנה כי מדובר בעבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור וכי עליהם לפנות את הקרקע ולהשיבה לשימוש המקורי.

"הועבר מסר לפולשים כי מפקחי הרשות נחושים לפנות את הקרקע ולהשיבה ליעודה המקורי, ואם הם לא יעשו זאת בעצמם - הקרקע תפונה לפי החוק, ויינקטו נגדם צעדי ענישה הנקובים בחוק ואף תביעות כספיות להחזר דמי השימוש ועלויות הפינוי הנגרמות לקופת המדינה", נמסר מהרשות. "ההתראה עשתה את שלה, והפולשים החליטו להרוס את המבנה ולפנות את השטח בכוחות עצמם".מהמנהל נמסר כי האחראים הודיעו שיפנו את המקווה, בעקבות צו פינוי שנשלח להם.

בעקבות התקרית אמר סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, שי קרפ: "הפרשה הסתיימה בפינוי עצמי דבר שחסך לקופה הציבורית עלויות לא מבוטלות של פינוי הקרקע. העדות הטובה ביותר ליעילות האכיפה היא המספר הרב של פולשים שמעדיפים לפנות את הקרקע בעצמם על מנת לא להסתבך בתביעות".