צילום: גיל לרנר תושבי בניין ברחוב הולנד בעפולה היו עדים בשבת בצהריים למחזה מזעזע. אחת הדיירות בבניין נלכדה במעלית כשרצעת הכלב שלה נתפסה בדלת והוא לא הספיק להיכנס אליה. כתוצאה מכך הכלב נמשך כלפי מעלה ומת מחנק. דיירים שראו את הכלב תלוי מחוץ למעלית סיפרו על מראה הנוראי.

צפת: נהגי המוניות מוחים, הנוסעים מרוצים
אישום: ביצעה עבירות מין ומעשי סדום בקטינים

כפי שנמסר מכיבוי אש, בשבת סביב השעה 13:00 בצהריים התקבלה קריאה בחדר המבצעים של תחנת כיבוי אש עפולה, על מעלית תקועה ברחוב הולנד ובה לכודה. צוות של שלושה לוחמי אש בפיקודו של סמל שרון לוי הגיעו מיד לבניין בן שבע הקומות וגילו לנגד עיניהם כלב מת תלוי בתקרת הלובי. הצוות שמע צעקות מתוך המעלית, שבה הייתה לכודה אישה בשנות ה-50 לחייה, בעלת הכלב.כפי שנמסר מכיבוי אש, הלוחמים ניתקו מיד את חשמל המעלית, כאשר אחד מהם היה בחדר המכונות של המעלית והשניים הנוספים פתחו את הדלת בזהירות וחילצו את הלכודה. במקביל חתכו הכוחות בשטח עם סכין את קולר הכלב המת והורידו אותו אל הקרקע.

זוג שכנים ששהה בביתו בבניין בזמן האירוע, שמע את הצפצופים של המעלית ומיד יצא לבדוק במה מדובר. "לא הבנו מה קרה", סיפרה האישה, "פתאום שמעתי מישהי צועקת והבנתי שהיא נתקעה במעלית. רצתי למטה לקומת הקרקע כדי לראות אם אפשר לנסות לשחרר את המעלית התקועה או להגיע לארון החשמל שלה". כשהאישה הגיעה לקומת הכניסה היא נחרדה מהמראה הקשה. "הגעתי לקומת הכניסה וראיתי כלב תלוי בפינה מעל דלת המעלית", סיפרה, "נבהלתי נורא וישר ברחתי. המעלית הייתה בכלל בין קומה שנייה לשלישית. צעקתי לאחד השכנים שחשבתי שזה הכלב שלו שיבוא מהר. הזמנו כיבוי אש וטכנאי מעליות וגם קראנו למד"א. המראה של הכלב היה פשוט מזעזע. חטפתי הלם באותו רגע. לראות ככה כלב תלוי, זה פשוט מצמרר. אין לי כלב ועדיין ממש כאב לי עליו. לא הרשיתי לילדים שלי לצאת ולראות את זה".

גם בעלה היה המום ממה שקרה ומתקשה עדיין להירגע מהאירוע. "האישה הגיעה עם הכלב שלה לבניין כדי לאסוף כלב של אחת מדיירות הבניין שלא הייתה באותו יום ולהוציא אותו לטיול אבל היא לא הספיקה", סיפר, "היא נכנסה למעלית ולחצה על הקומה אליה רצתה לעלות, אבל הכלב לא הספיק להיכנס וכך חצי רצועה שלו הייתה בפנים וחצי מהרצועה הייתה איתו בחוץ. תוך כדי שהמעלית עלתה היא משכה איתה את הכלב למעלה. הוא נתקע בתקרה של קומת הכניסה מעל דלת המעלית, נחנק מהרצועה ומת במקום. המעלית עצמה נתקעה אחר כך בין הקומות. הבחורה הייתה בהלם כשיצאה מהמעלית והביאו לה את הכלב כדי שתיפרד ממנו. אין ספק שהמראות הללו והמקרה עצמו השאירו בנו טראומה".