צילום: shutterstock "בשנייה אחת של חוסר תשומת לב מצדנו הבן שלנו היה מסתבך לכל החיים, יחד עם חבריו, והורס חיים של ילדה צעירה", כך אומרת השבוע נ', אמו של נער מהעמק, שתפסה אצלו בטלפון הנייד סרטון שצולם על ידי בנה וחבריו ובו מככבת נערה מהשכבה כשהיא מתערטלת ונותרת עם חזייה ותחתונים בלבד.

משפחה לילד אוטיסט: " לא רוצים שירחמו עלינו"
סחבקים: השותפות של זלמי ואחמד
בגלל חוב של 4,000 שקל: קווי העירייה נותקו

כשהוריו גילו כי הוא וחבריו מתכוונים להפיץ את הסרטון, הם הזמינו מיד לביתם את הוריה הנדהמים ואת ההורים של שאר הנערים המעורבים. ביחד הם מחקו את הסרטון מהטלפון הנייד, הענישו את ילדיהם בחומרה וסיכמו ביניהם כי הפרשה לא תגיע למשטרה ותיסגר בין כותלי הבית. את בנם הצלם הם דאגו להעניש בדרך חינוכית שילמד את הלקח - הטיול לחו"ל שהבטיחו לו בוטל, והכסף שיועד לכך ייתרם למרכז לנפגעות תקיפה מינית. "אם לא היינו שמים לב, היינו הכותרת בעיתונים של מחר", הם אומרים בתחושת הקלה. "האחריות היא של ההורים בלבד"."הייתי בהלם"
בסוף השבוע בילה בנה של נ' יחד עם חברים נוספים מהשכבה במסיבת יום הולדת. במוצאי שבת הבחינה האם כי בנה מסתגר בחדרו באופן חשוד. גם כששניים מחבריו הגיעו, הם נכנסו לחדר ונעלו את הדלת, ורק לאחר כחצי שעה יצאו משם. "זה נראה לי מוזר מאוד", היא מספרת. "תמיד חברים ממלאים את הבית, אבל בחיים הבן שלי לא נוהג לסגור את הדלת בחדר, לא איתם ולא לבד, ועוד לנעול עם מפתח - זה ממש נראה לי חשוד. בהתחלה הייתי בטוחה שהם מנסים לעשן, אבל לא היה שום ריח".

לדבריה, אחרי שחבריו הלכו והוא נכנס לשירותים, היא ניצלה את ההזדמנות והחלה לגשש בחדר כדי לראות מה עוללו. "נכנסתי לבדוק אם יש ריח בחדר ולא היה כלום, אבל מה שצד את עיני היה הנייד שלו", היא משחזרת. "הסתכלתי על הטלפון וראיתי נערה חצי ערומה, ילדה שאני מכירה מבית הספר, אותה ואת ההורים שלה. הפעלתי את הטלפון וראיתי את הנערה בסרטון מתפשטת. בהתחלה היא הורידה חולצה ולאחר מכן את המכנסיים ורוקדת כשהחברים מסביב מעודדים אותה להמשיך ונותנים לה כוס משקה שנראה אלכוהולי. שמעתי את חבריו של הבן שלי אומרים לו איך לכוון את הטלפון כדי שהצילום ייצא טוב, ופשוט הייתי בהלם".

מזמינים את ההורים
המומה ונסערת היא קראה מיד לבעלה והראתה לו את הסרטון. "הייתי בשוק", מספר האב. "אנחנו מכירים את הנערה, והביך אותי לצפות בזה".

לאחר שצפו בסרטון הם המתינו לבן שלהם בסלון. הם הפעילו שוב את הסרטון והראו לו, כשהבן טוען, לדבריהם, כי קיבל אותו מאחרים. "הוא נראה המום כשהטחנו בפניו את מה שראינו", אומר האב. "לבסוף הוא נשבר וסיפר שהם צילמו את הילדה במסיבה לאחר שכולם קצת שתו מבקבוק שהביא אחד הילדים מביתו ללא ידיעת ההורים. הוא גם טען שהחברים ביקשו ממנו לצלם, אבל אותנו זה כבר לא עניין. כל מה שחשבנו זה מה עושים עכשיו".

השניים הבינו שברגע האחרון הם הצליחו, ככל הנראה, למנוע אסון. "הבן שלי סיפר שהם לא הספיקו להעביר את הסרטון, שהם תכננו להכניס לו כיתובים ואז להפיץ אותו", מציינת האם, "ולמרות שידענו שהוא עדיין לא פורסם, לא יכולנו לקחת סיכון והחלטנו שאנחנו מדווחים על זה למי שמעורב".

ההורים, שהכירו את חבריו, את הוריהם ואת הנערה והוריה, התקשרו וביקשו שכולם יגיעו אליהם הביתה יחד עם הנערים. מהורי הנערה ביקשו שיגיעו לבד ולא ציינו את הסיבה. ראשונים הגיעו הורי שאר הנערים המעורבים באירוע. "ההורים היו המומים, נבוכים ונותרו ללא מילים", אומרת נ'. "גם הבנים החלו לקלוט את חומרת העניין וחלק מהם אף פרץ בבכי".

אחת האמהות, שבנה מעורב בפרשה, סיפרה כי הייתה המומה אחרי שהבינה במה מדובר. "לא הבנתי מה הדחיפות, אבל משהו בקול שלה נשמע לי לא בסדר", היא אומרת. "הגענו אני ובעלי יחד עם הבן שלי ומצאנו שם את השאר. נראה לי שהבן שלי התחיל להבין על מה מדובר. יחד עם הבנים ראינו את הסרטון ובאותו הרגע חשבתי שאני מתה, כל הדם אזל לי מהגוף. לאחרונה כל הזמן שומעים על דברים כאלה. עוד מבלי לדעת עד כמה הבן שלי מעורב בזה הבנתי שעל זה אי אפשר לעבור בשתיקה".

הסכמה אחידה
בינתיים הגיעו גם הורי הנערה, ונ' החלה לספר להם בעדינות מה קרה. "שמעתי מה מספרים על הבת שלי, צפיתי בסרטון והייתי המומה", מספרת אמה של הנערה המצולמת, "התחלתי לבכות ללא הפסקה. היה חשוב לנו מיד להבין אם זה דלף החוצה ולאן, וגם אחרי שהבנו שהייתה פה הצלה של הרגע האחרון - האבן לא ירדה לנו מהלב. היה חשוב לנו להבין את השתלשלות העניינים שהובילה ליצירת הסרטון הזה".

הנערים סיפרו להורים כי אחד מחבריהם הביא בקבוק עם וודקה, וכל אחד שתה קצת, כולל הנערה, שכנראה רצתה לעשות רושם ושתתה קצת יותר מהאחרים, עד שלפתע החלה להתפשט כשהחברים מעודדים אותה. בשל