צילום: shutterstock ביום שלישי הגישה עיריית נצרת עילית בקשה דחופה לבית המשפט בדרישה לחבר בחזרה את הקווים ל־109 טלפונים סלולריים של עובדי העירייה שנותקו בשבוע שעבר, ללא כל הודעה מוקדמת.

קפה 'גרין' חוזר: תפריט בחמישה שקלים
גליל: נחשף בית גידול ביתי של מריחואנה
"שכבה עם הנערים מתוך מצוקה כלכלית"

הבקשה הוגשה לבית משפט השלום בנצרת במעמד צד אחד, נגד חברת הוט מובייל, חברת פלאפון ומשרד התקשורת. הטלפונים המנותקים נמצאים, בין היתר, בשימוש של מנהל מחלקת פיקוח, מנהל המחלקה הטכנית, פקחים, אחראי בית העלמין, ראש מנהל שפע ועוד.בבקשה נטען כי בשבוע שעבר ניסתה העירייה לבצע ניוד קווי סלולר מחברת הוט מובייל לחברת פלאפון, אשר מרביתם שייכים לאנשי שטח של העירייה, אבל הניסיון נכשל עקב חסימת אפשרות הניוד על ידי הוט מובייל. על פי הבקשה, מיד לאחר מכן פנתה העירייה להוט מובייל והתלוננה על הנושא, שם נמסר לה כי מדובר בהנחיה של משרד התקשורת. בעקבות זאת פנתה העירייה למשרד התקשורת והתלוננה על חסימת אפשרות ניוד הקווים.

בבקשה נטען עוד, כי מבירור שערכה העירייה באמצעות הגזבר עופר לוי עם נציגי חברת הוט מובייל עלה כי החברה טוענת שעילת הניתוק היא חוב של כ־4,000 שקלים. "פעולה בריונית זו בוצעה מתוך נקמנות ורצון לגרימת נזק לעירייה ומתוך כוונה לחבל בהתקשרות עם חברת פלאפון", נטען בבקשה, "אין כל ספק כי מדובר בפעולה חסרת תום לב מצד הוט מובייל שנועדה למנוע את הניוד של הקווים. אין מידתיות בין גובה החוב הנטען לבין הפעולה המזיקה שביצעה הוט מובייל".

השופטת רים נדאף נעתרה לבקשה להחזיר את הקווים וקבעה כי למרות שהדבר מאושר באופן חריג במעמד צד אחד, הוא אושר נוכח הנסיבות והנזק שנגרם או צפוי להיגרם לאינטרס הציבורי כתוצאה מניתוק הקווים. כמו כן הורתה לעירייה להפקיד ערבות של 20 אלף שקלים עד לבירור העניין.

מחברת 'הוט מובייל' נמסר בתגובה: "עיריית נצרת עילית החליטה באופן חד צדדי לבטל את הוראת התשלום החל מחודש אוגוסט האחרון, ובה בעת להמשיך להשתמש בשירות החברה ובמוצריה. חברת HOT mobile התריעה בפני העיריה על קיומו של חוב כלפיה במשך מספר חודשים הן בעל פה והן בכתב וניסתה בכל דרך להביא את העירייה להסדיר את חובה. לאחר כל הניסיונות הללו והואיל ונצבר חוב של 70,000 שקלים, נאלצה החברה בלית ברירה לנתק את העירייה מהשירותים עד להסדרת התשלום. ניתוק הלקוח נבע מהפרה יסודית ונמשכת של ההסכם ואי תשלום חובות שנצברו והינו על פי זכויותיה הלגיטימיות של החברה".

ממשרד התקשורת לא התקבלה תגובה.