צילום: דוברות המשטרה משטרת קרית שמונה הצליחה לחשוף השבוע בית גידול סמים בבית של תושב אחד היישובים הכפריים באצבע הגליל. בביתו של התושב בשנות ה־30 לחייו נתפסו 12 שתילים החשודים כשתילי מריחואנה וכן פלטת חשיש, אמצעי תאורה, מפוחים ורכיבים נוספים ששימשו להכנת הסם.

"שכבה עם הנערים מתוך מצוקה כלכלית"
נצרת עילית: מי ניפץ שולחנות ב'מרכז רסקו'?

החשוד נעצר והובא להארכת מעצר ביום חמישי האחרון. למרות שמדובר במספר קטן של שתילים, במשטרה אומרים כי הממצאים בזירה מעידים על שימוש מסחרי.

גידול מריחואנה או קנביס הפך לתופעה נפוצה יחסית בשנים האחרונות. הסיבה להתפשטות התופעה היא המחסור במריחואנה מהברחות והעלייה הדרמטית במחיר של הסם המוברח. עובדה זו גורמת לצרכני מריחואנה לגדל בביתם, אפילו בעציצים, את צמחי הסם.ההוצאה הכוללת לייצור 50 עד 200 גר' מריחאונה מגיעה לכ-2,700 שקל בעוד שמחיר 50 גר' של מריחואנה מוברחת מגיע ל-5,000 שקל. מכאן שיש תמריץ כלכלי לגידול עצמי וזו הסיבה שבשנים האחרונות המשטרה חושפת מעבדות גידול כאלה לעתים קרובות יחסית. קשה עם זאת לדעת מהו אחוז התפיסות ביחס לכמות האנשים שמגדלים מריחואנה בביתם.

כמה ימים לפני כן, בליל שישי שעבר, פרצו גנבים לבית ספר 'שבט סופר' בחצור הגלילית וגנבו את כל המחשבים שלו, וציוד יקר נוסף. ביום ראשון בבוקר כשהתגלה המקרה הוזעקה המשטרה וניידת זיהוי פלילי שהגיעה לבית הספר אספה ראיות. על מנת שהזירה תישאר "סטרילית" התלמידים לא הוכנסו באותו בוקר לבית הספר והמורים ארגנו להם פעילות במקומות חלופיים בישוב. רק לאחר תום עבודת הזיהוי הפלילי הוחזרו התלמידים לבית הספר. זו אינה הפעם הראשונה שבית הספר הזה נפרץ. מהמשטרה נמסר שהמקרה נחקר.

בעקבות המקרה אמר ראש המועצה, שמעון סוויסה: "צר לי שפורעי חוק פגעו בכיתות המחשבים של בית הספר. אנו סמוכים ובטוחים שמשטרת ישראל תשים ידה על העבריינים. לשמחתנו מדובר במקרה בודד ובחודשים הקרובים יותקנו מצלמות אבטחה עם מוקד מאוייש בכל שעות היממה".