צילום: נדב כפיר גורת הקנגורו האפורה הראשונה שנולדה בגן גורו מתה בסוף השבוע שעבר בגיל 18, ככל הנראה, בשל זקנה.

ביצע מעשים מגונים באוטובוס וצילם את זה
התפטר בגלל אסתמה ויקבל 61 אלף שקל פיצוי
יש רישיון: מכון הקרנות יוקם ב'העמק'

גורת הקנגורו הראשונה, שנולדה כמה חודשים לאחר פתיחת הגן גורו בשנת 1996, זכתה לשם נעם ובאה לעולם כנגד כל הסיכויים. עם פתיחת הגן פנו אנשיו בבקשה לקבל קנגורו לגן מאוסטרליה, ובקשתם נענתה. אמה של נעם נשלחה לארץ וכמה חודשים לאחר מכן היא נולדה."אימא של נעם הייתה מאוד מבוגרת והייתה מועמדת להרדמה", סיפר נדב כפיר (36), תושב אחוזת ברק שמנהל את הגן גורו בקיבוץ ניר דוד בשש וחצי השנים האחרונות. "ביקשנו מאוסטרליה קנגורו ובסוף שלחו לנו אותה במקום להרדים אותה. היא הגיעה לארץ ואחרי כמה חודשים המליטה את נעם שהייתה הגורה האפורה הראשונה, שנולדה בשנת הפעילות הראשונה של הגן. לאחר כשנה או שנתיים מתה האם".

בלילה שבין חמישי לשישי בשבוע שעבר מתה נעם. לדברי כפיר, מדובר בקנגורו ותיקה שהייתה מאוד חברותית לבני האדם, ומי שביקר במקום היה מלטף ומאכיל אותה. "היא הייתה מהגרעין הראשון של בעלי החיים בכל הגן", סיפר. "היו לה לפחות שמונה צאצאים, זכרים ונקבות משמונה המלטות שונות. יש לה אפילו נכדים. חלקם עדיין בגן וחלקם עברו לגני חיות אחרים. היא העמידה דור המשך יפה.

לאחרונה נעם כבר הראתה סימנים שהיא לא במיטבה. "גיל 18 זה גיל מכובד", סיפר כפיר. "קנגורו יחיה בטבע מקסימום עד גיל 15. בגן החיות אני מעריך שהוא יכול להגיע במקסימום לגיל 20, כך שנעם החזיקה מעמד יפה".

כפיר ציין כי בשבוע הקרוב יועברו שלושה קנגורו לספארי ברמת גן וייערכו שינויים במתחם הגן. "מדי פעם כשמבקשים מאיתנו אנחנו מעבירים קנגורו כדי להוריד את העומס בגן", הסביר. "בשלושת החודשים הקרובים אנחנו עומדים להגדיל את השטח, תוך פיתוח שטח נוסף בגן עם מסלול הליכה ואזור ביקור לקהל כדי שלקנגורו יהיה יותר מקום".