צילום: shutterstock בתום מאבק ממושך קיבל סוף סוף מרכז רפואי 'העמק' רישיון מטעם המדינה להפעיל מכון הקרנות בבית החולים. עד כה ניתנו לחולי סרטן טיפולים שונים בבית החולים, אך לצורך טיפול הקרנות הם נאלצו להרחיק עד חיפה או למרכז הארץ, זאת בנוסף לקושי העצום של ההתמודדות עם המחלה. כעת עם קבלת הרישיון ממשרד הבריאות יוכלו חולי סרטן לקבל טיפולי הקרנות במכון החדש שיוקם ב'העמק' בתוך כשנתיים וחצי.

הכניסה לגדות נהר הירדן לקיבוצניקים בלבד
לשכת הרב הראשי לישראל לראש העיר: "תתנצל"
כפר כנא: הפגנות אלימות, אסלאם קיצוני ונקמה

במרכז רפואי 'העמק' קיים מערך גדול לטיפול בחולי סרטן שבו מתבצעים מדי שנה כ-10 אלף טיפולי כימותרפיה. בנוסף, כ-4,000 חולים עם גידולים ממאירים מאובחנים ומנותחים בו מדי שנה ועוד כ-500 חולים עם מחלות המטולוגיות או אונקולוגיות מתאשפזים במחלקות הפנימיות. בימים אלו יוצא בית החולים, שמציין השנה 90 להקמתו, בקמפיין התרמה לטובת מרכז סרטן נפרד בבית החולים ובתוכו מכון הקרנות, שעתיד לפעול בשנת 2017 ויקל באופן משמעותי על המטופלים.
פרופ' אורנה בלונדהיים, מנהלת מרכז רפואי 'העמק', ציינה כי גם בנושא אשפוזים המצב היום לא אופטימאלי וחולי הסרטן נאלצים להתאשפז במחלקות הפנימיות או להיות מטופלים במקומות מרוחקים."במשך שנים ניהלנו מאבק כדי לפתוח מכון הקרנות", אמרה, "כעת, כשהאישור לכך ניתן לנו כדי שנוכל לקדם את הקמת מרכז הסרטן במהירות האפשרית, אנחנו מקדישים את אירוע 'עמק תרום' ברדיו קול רגע למען הקמת המרכז ובהמשך השנה נקיים גם קונצרט התרמה".

היעד הכספי של בית החולים לגיוס תרומות מהציבור ומאנשי העסקים בצפון הוא חמישה מיליון שקלים. 'עמק תרום', כך נקרא הקמפיין של בית החולים למרכז החדש, שיכלול מערכת רובוטית להכנת כימותרפיה, קומת טיפולי יום, מכון כימותרפיה, מחלקת אשפוז, חנייה נגישה ומכון הקרנות. ההתרמה, שאליה שותפים גם כל ראשי הרשויות היהודיות והערביות באזור ומובילים אותה עמותת הידידים של בית החולים, היו"ר תא"ל (במיל') גיורא ענבר והמנכ"ל ויקטור בן נעים, תימשך עד אירוע ה-90 שיתקיים ביוני 2015. בין השאר, ניתן לתרום בפייסבוק, באתר בית החולים ובטלפון של עמותת הידידים שמספרו 04-6494002 וכן בדוכני ההתרמה.